Makijaż permanentny Katowice

Na czym polega makijaż permanentny? To nowoczesny sposób na uzyskanie trwałego makijażu, który utrzymuje się na skórze nawet do 2 lat. Nie straszna mu jest woda czy tarcie, dzięki czemu przez cały ten okres czasu pozostaje w stanie nienaruszonym. Chwalą go sobie wszystkie osoby, które cierpią na brak czasu rano i nie chcą poświęcać go zbyt dużo na codzienne poprawianie swojej urody.

Makijaż permanentny pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale również środki, które przeznaczamy na zakup kosmetyków kolorowych. Sprawia to, że wykonanie go staje się wyjątkowo atrakcyjną inwestycją.

makijaz-permanentny-katowice

Makijaż permanentny Katowice – jak przebiega zabieg?

Każdy zabieg rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z Pacjentką dotyczącego potencjalnie mogących wystąpić przeciwwskazań oraz oczekiwanych efektów. Następnie przystępuje się do wypełnienia stosownych dokumentów i podpisania zgody na działanie. W dalszej kolejności wspólnie z Pacjentką linergistka sporządza rysunek, na podstawie którego wykonywany będzie makijaż i dobiera odpowiedni kolor pigmentu do skóry, oprawy oczu i włosów Pacjentki. W razie potrzeby można zastosować znieczulenie przed przystąpieniem do wprowadzania pigmentu pod skórę lub w jego trakcie. Linergistka przechodzi do pigmentacji za pomocą specjalnego narzędzia przeznaczonego do wykonywania makijażu permanentnego – może to być niewielka igła lub w przypadku microbladingu piórko zakończone ostrzem. Na koniec brwi smaruje się maścią łagodząco-kojącą i omawia szczegółowo zasady gojenia oraz pielęgnacji skóry w tym okresie.

Jak przygotować się do makijażu permanentnego?

Miesiąc przed umówieniem się na makijaż permanentny należy odstawić odżywki na porost rzęs i brwi. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem dobrze jest powstrzymać się od regulacji i depilacji brwi, a także wykonywania henny. Dzień przed podjęciem jakichkolwiek działań nie wolno zażywać aspiryny, ani spożywać alkoholu. W dniu, w którym udajemy się na zabieg skóra musi być niepodrażniona i wypoczęta. Nie powinna być przesuszona, ani zbyt tłusta, zatem już na około 2 tygodnie przed warto intensywnie pielęgnować skórę kosmetykami nawilżającymi. W tym dniu nie należy także pić kawy, ani napojów energetycznych.

Czy makijaż permanentny boli?

To, czy zabieg będzie odczuwany jako bolesny, zależy w dużej mierze od indywidualnego progu bólu. Podczas gdy jedne osoby twierdzą, że wykonywany zabieg makijażu permanentnego zupełnie nie boli, inne odliczają minuty do końca. Makijaż permanentny, chociaż teoretycznie można porównać do tatuowania, to pigmenty wprowadzane są o wiele płycej. Wpływa to również na potencjalnie odczuwane dolegliwości bólowe. Z myślą o osobach szczególnie wrażliwych, stosuje się płyny relaksujące na skórę, które działają znieczulająco.

Znieczulenie można zastosować także w trakcie, przecierając skórę preparatem z zawartością lidokainy. Dużo zależy także od miejsca, które objęte jest oddziaływaniami zabiegowymi. Do wprowadzania barwnika w okolice brwi znieczulenie zazwyczaj nie jest konieczne. Częściej maść znieczulającą stosuje się przy okazji wykonywania makijażu oczu. Niektórzy w trakcie pigmentacji potrafią zasnąć, inni porównują to uczucie do wyrywania włosków podczas regulacji brwi. Nigdy jednak nie jest to ból, którego Pacjentki nie mogłyby znieść, a kluczowe okazuje się nastawienie i wykonywanie wszystkich czynności w miłej atmosferze.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Tuż po oddziaływaniach zabiegowych skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Zazwyczaj takie dolegliwości ustępują w ciągu kilku godzin. Maksymalnie mogą przedłużyć się do kilku dni, zatem nie należy umawiać się na zabieg makijażu permanentnego tuż przed ważnym wydarzeniem. Po około 3 dniach od podejmowanych działań naskórek w obrębie miejsca, na którym został wykonany makijaż, zaczyna się intensywnie złuszczać. Czasami pojawiają się także niewielkie strupki. Chociaż miejsce może wówczas zacząć swędzieć, nie można go drapać, ani pocierać. Jeśli zatem z brwi będzie odpadał naskórek, skóra będzie zaczerwieniona, a barwnik zacznie wychodzić ze skóry wraz z naskórkiem, nie należy się bać. To normalna reakcja skóry na pigment. Po pozytywnym przejściu okresu gojenia brwi stają się o połowę jaśniejsze, a następnie można wykonać ich korektę – uzupełnić barwnik w niektórych miejscach lub przyciemnić finalny efekt. W razie wątpliwości czy wszystko przebiega tak, jak powinno warto zadawać pytania osobie wykonującej zabieg.

Pielęgnacja po zabiegu

Efekty pozabiegowe są zależne w dużym stopniu od przestrzegania zaleceń dotyczących gojenia oraz stosowania zaleconej przez linergistkę pielęgnacji. Przeważnie należy używać mydła o delikatnym składzie oraz smarować skórę odpowiednim kosmetykiem, który otrzymasz w dniu zabiegu. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń sformułowanych przez osobę wykonującą zabieg i wykorzystywać zalecone przez nią środki. Nieprawidłową pielęgnacją można wywołać szereg powikłań, które mogą zniweczyć efekty zabiegowe, zmniejszyć ich intensywność lub doprowadzić do powstania blizn czy przebarwień na skórze, zatem należy szczególnie zadbać o miejsce podawane zabiegowi. Linergistka wie, jak krok po kroku przebiega gojenie przy użyciu konkretnego kosmetyku do gojenia, zatem w razie problemów w czasie gojenia będzie wiedziała, jak je rozwiązać. Oprócz zaleconych środków nie stosujemy żadnych innych preparatów.

makijaz-permanentny-brwi

Makijaż permanentny brwi Katowice – wskazania

Makijaż permanentny brwi to doskonały sposób na ich uporządkowanie, wyrównanie znacznych asymetrii i poprawę kształtu brwi czy możliwość zamaskowania luk, które powstały na skutek choroby lub nieprawidłowej regulacji brwi. Świetnie sprawdzi się także u wszystkich osób, które posiadają bardzo jasne i delikatne włoski, które często nie współgrają z resztą twarzy, makijażem oczu lub ciemnym kolorem włosów. Makijaż wykonać powinny także osoby, które są bardzo aktywne fizycznie, co uniemożliwia utrzymanie się tradycyjnych kosmetyków, jak również każdy, kto:

  • nie jest zadowolony ze swoich umiejętności makijażowych i chciałby, aby brwi wyglądały perfekcyjnie każdego dnia,
  • ma bardzo wrażliwą skórę, którą podrażniają kosmetyki kolorowe lub preparaty stosowane do codziennego zmywania make-up’u,
  • był uczestnikiem wypadku lub cierpiał na chorobę, w wyniku której doszło do wypadnięcia wszystkich włosków lub powstania ewentualnych ubytków,
  • posiada wadę wzroku, która uniemożliwia wykonanie makijażu w sposób satysfakcjonujący.

Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi wcale nie musi zawsze wyglądać tak samo. Wyróżniamy co najmniej kilka metod jego wykonywania:

  • Metoda ombre – polega na zastosowaniu cieniowania, które można wykonać na dwa sposoby – pionowo lub poziomo. Często wykorzystuje się także dwa kolory barwnika, aby uzyskać jeszcze delikatniejsze przejście. Pozioma intensyfikacja koloru polega na wykorzystaniu subtelnej ilości lub koloru barwnika po wewnętrznej stronie brwi oraz zwiększaniu jego intensywności przechodząc ku skroniom. Dzięki temu możliwe jest idealne pokreślenie rysów twarzy i nadanie im wyrazu. Metoda ombre stopniowana pionowo wybierana jest przede wszystkim przez osoby starsze, którym zależy na odmłodzeniu i odświeżeniu swojego wyglądu. Polega na mocniejszym podkreśleniu dolnej części brwi, które rozmywa się ku górze. Gwarantuje idealny kształt i mocniej podkreślone brwi.
  • Metoda włoskowa – często porównywana jest do microbladingu ze względu na podobny efekt zabiegowy. Polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentu za pomocą igły. W efekcie otrzymujemy rysunek na skórze, który przypomina włoski. Linergistka dopasowuje grubość, długość i wygląd dorysowywanych włosków do tych, które posiada Pacjentka. Dzięki temu efekty mogą być bardzo subtelne, a brwi permanentne będą wyglądały jak własne, naturalne brwi Pacjentki. Efekty uzyskane za pomocą metody włoskowej świetnie będą pasować osobom, które na co dzień nie malują oczu, właśnie ze względu na subtelność efektów.
  • Metoda pudrowa – pozwala uzyskać pudrowy rezultat, który na myśl przywodzi brwi pomalowane cieniem. W porównaniu do metody ombre efekt jest bardziej stonowany, jednak może być mniej lub bardziej wyrazisty w zależności od preferencji Pacjentki. Tutaj również wykorzystuje się cieniowanie, jednak wyłącznie za pomocą jednego barwnika. Metoda świetnie sprawdzi się u osób, które na co dzień wykonują makijaż oczu, jednak posiadają jasne brwi.
  • Microblading – czyli inaczej metoda piórkowa. Do jego wykonania wykorzystuje się cienkie piórko, które zakończone jest jednorazowym, sterylnym ostrzem. Za pomocą ostrza wykonuje się drobne nacięcia w skórze i w ten sposób wprowadza się pod nią barwnik. Wykonywanie nacięć sprawia, że po wygojeniu przypominają one naturalne włoski. Jest to metoda, nieco mniej trwała, niż pozostałe, jednak efekt, który można uzyskać przy jej użyciu, jest olśniewający. Na microblading decydują się osoby, którym zależy na rekonstrukcji brwi po wypadkach lub uzupełnieniu luk w brwiach w związku z tym, że zabieg daje maksymalnie naturalny efekt.

Ponieważ potrzeby osób, które postanawiają wykonać makijaż permanentny brwi są bardzo zróżnicowane, metody można łączyć. Wśród metod łączonych można wymienić micropainting, który polega na przeprowadzaniu zabiegu makijażu permanentnego, częściowo za pomocą piórka, a częściowo stosując metodę pudrową. Tak dobrana metoda świetnie imituje makijaż brwi, który w ostatnich latach stał się wyjątkowo popularny, z tym że jest makijażem trwałym. Inną techniką łączoną jest metoda hybrydowa, która polega na rysowaniu włosków przy pomocy igły jak w przypadku metod włoskowych i połączeniu tego efektu z cieniowaniem.

makijaz-permanentny-brwi

Makijaż permanentny brwi – Cena zabiegu

Koszt makijażu metodami klasycznymi to 900 złotych. Na micropainting oraz brwi malowane metodą hybrydową będzie trzeba przeznaczyć tyle samo środków. Z uwagi na charakterystyczny przebieg gojenia brwi permanentnych w cenie zabiegu są również jednorazowe poprawki oraz porady przed upływem dwóch miesięcy. Po tym czasie za dopigmentowanie brwi będzie trzeba zapłacić 150 złotych. Możliwe są także płatne poprawki w okresie do 12 i 18 miesięcy od wykonania zabiegu.

Makijaż permanentny brwi – Gojenie i trwałość

Tuż po przeprowadzonej pigmentacji na skórze może występować zaczerwienienie, które utrzymuje się najczęściej do 2-3 godzin. Czasami jednak ten okres przedłuża się maksymalnie do kilku dni. Gojenie po wykonanym zabiegu trwa zazwyczaj około 14 dni. Po zakończeniu usługi brwi są ciemniejsze, niż będą po całkowitym wygojeniu. Po pierwszym zabiegu, po około 3 dniach naskórek zaczyna intensywnie się łuszczyć, a wraz z nim zanika pomiędzy 40 a 50% wprowadzonego pod skórę pigmentu. Mogą pojawić się także niewielkie strupki, których pod żadnym pozorem nie wolno zrywać. Po około 4 tygodniach od wykonania makijażu można udać się na poprawkę, która ma na celu dopigmentowanie miejsc, z których barwnik wyszedł lub przyciemnienie efektu końcowego, jeśli Pacjentka uważa, że brwi są zbyt jasne. W okresie gojenia, przez 2 tygodnie od wykonania makijażu należy unikać:

  • spania na twarzy, pocierania oraz nadmiernego dotykania brwi,
  • promieniowania UV, solarium, sauny, basenów i siłowni,
  • stosowania peelingów, żeli i mocnych mydeł oraz środków z kwasami,
  • wykonywania dodatkowego makijażu na brwiach.

W tym czasie bardzo istotna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry. Brwi należy myć i smarować środkami, które poleci linergistka. Po myciu wycieramy je jednorazowym ręcznikiem papierowym, delikatnie przykładając, nie trąc.

Trwałość efektów jest zależna przede wszystkim od rodzaju skóry, jaki posiada Pacjentka oraz wybranej metody zabiegowej. Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się zazwyczaj przez 2-3 lata w przypadku klasycznych metod oraz 12-18 miesięcy, jeśli zdecydujemy się na microblading. Makijaż permanentny o wiele lepiej utrzymuje się na skórze suchej. Skóra tłusta ma nieco większe tendencje do usuwania koloru, jednak wcale nie znaczy to, że u posiadaczek tego typu skóry efekt będzie nietrwały.

Makijaż permanentny brwi – Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do makijażu permanentnego znajduje się między innymi ciąża oraz rozmaite infekcje bakteryjne czy wirusowe, także opryszczki. Zabiegu nie powinno się wykonywać na zmienionej chorobowo skórze. Osoby, które cierpią na atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczycę mogą do niego przystąpić, pod warunkiem, że ma miejsce okres remisji choroby, a skóra, na której wykonywany będzie makijaż, nie jest objęta zmianami. Również cukrzycy, osoby przyjmujące leki sterydowe czy rozrzedzające krew nie powinny decydować się na tego rodzaju zabiegi. Jeśli skóra jest mocno opalona, należy zaczekać, aż opalenizna zejdzie, aby zmieniony kolor skóry nie wpływał na jakość efektów.

makijaz-permanentny-oczu

Makijaż permanentny oczu – Katowice

Makijaż permanentny oczu to sposób na uzyskanie zagęszczonej linii rzęs, makijażu dzienno-wieczorowego lub kreski na powiece górnej lub dolnej niezależnie od pory dnia i nocy. Dzięki temu, że pigment wbijany jest w skórę, makijaż doskonale radzi sobie z potem, łzami czy opadami atmosferycznymi. Umożliwia ukrycie niedoskonałości w obrębie oczu, nadanie spojrzeniu głębi czy podkreślenie swoich atutów. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj makijażu permanentnego najlepiej będzie wykonać, można zwrócić się o pomoc do linergistki, która zajmuje się jego wykonywaniem. Ponieważ ma duże doświadczenie, z łatwością dobierze odpowiedni typ kreski, jej pigmentację i kształt do oka oraz rysów twarzy w gabinecie.

Wskazania do wykonania makijażu permanentnego oczu

Wśród wskazań do pigmentacji wokół oczu można wymienić między innymi brak czasu lub ochoty na codzienne, poranne wykonywanie makijażu. Na zabieg często decydują się również osoby noszące soczewki kontaktowe lub mające wrażliwe oczy, które podrażniają kosmetyki lub mleczka i płyny do demakijażu. Dzięki makijażowi permanentnemu można na co najmniej 2 lata w przypadku większości metod, zapomnieć o malowaniu się i ciągłych podrażnieniach lub zmianach alergicznych wokół oczu. Wskazaniem do wykonania makijażu trwałego jest także częste uczestnictwo w zajęciach na basenie, siłowni czy uczęszczanie do sauny. Na zabieg często decydują się także osoby, które nie mają własnych rzęs lub borykają się z problemami takimi jak opadająca powieka. Makijaż permanentny oczu to sposób na większą pewność siebie oraz naturalny look niezależnie od pory dnia.

Makijaż permanentny oczu – rodzaje kreski permanentnej

Ponieważ potrzeby makijażowe osób decydujących się na zabieg są bardzo różne, wymienia się co najmniej kilka rodzajów kreski permanentnej, a wśród nich:

  • Kreska w linii rzęs – którą wykonuje się dokładnie pomiędzy rzęsami, dzięki czemu uzyskujemy mocno zagęszczoną linię rzęs, wzmocnienia oprawy oczu oraz ich naturalnego podkreślenia. Świetnie sprawdza się u osób o jasnych lub rzadkich włoskach, które nie stosują na co dzień żadnego makijażu lub nie są zwolenniczkami mocnego podkreślania swojej urody.
  • Kreska górna średnia – zdecydowanie najchętniej wybierana przez Pacjentki. Polega na wprowadzeniu barwnika na linii rzęs oraz na bardzo niewielkim obszarze ponad nimi. Kreska permanentna kończy się dokładnie tam, gdzie kończy się powieka. Nadaje spojrzeniu głębi i podkreśla oczy. Doskonale zastępuje dzienny makijaż u większości osób.
  • Kreska dolna – najczęściej wykonywana równocześnie z wybraną kreską górną. Polega na wprowadzeniu pigmentu na powiece, na linii dolnych rzęs. Równo i dokładnie poprowadzona kreska najczęściej rozpoczyna się tam, gdzie rosną dolne rzęsy i kończy w zewnętrznym kąciku oka. Podkreśla spojrzenie i daje wyjątkowo zmysłowy wynik.
  • Kreska górna dekoracyjna – która wyglądem przypomina eyeliner. Może mieć nieco odmienny kształt u różnych osób ze względu na różną budowę oczu oraz rysy twarzy. Różni się przede wszystkim jej wielkość, grubość, stopień wywinięcia do góry lub zakrzywienia. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju kreski permanentnej możliwe jest nie tylko mocniejsze podkreślenie oczu w każdej sytuacji, ale również całkowita przemiana wyglądu twarzy. Delikatnie dekoracyjna kreska często wybierana jest przez osoby posiadające opadającą powiekę.
  • Kreska rozcieniowana – to kreska górna średnia najczęściej połączona z cieniowaniem w zewnętrznym kąciku oka. Rezultat, jaki można osiągnąć przy jej pomocy może być różny – od delikatnego, dziennego makijażu, aż po wyrazisty smokey eye, jednak zależy to od indywidualnych preferencji. Chociaż do wykonywania makijażu permanentnego oczu najczęściej wykorzystuje się czarny pigment, u osób o delikatnym typie urody można zastosować również jasny lub ciemny brąz. W doborze odpowiedniego koloru pomoże linergistka. Kresek zazwyczaj nie wykonuje się w miejscach narażonych na powstawanie zmarszczek, zatem nie należy się bać dużych zmian w okresie, w którym utrzymuje się makijaż.
makijaz-permanentny-oczu

Makijaż permanentny oczu – Cena zabiegu

Kreska permanentna górna dowolną metodą kosztuje 800 złotych, natomiast dolna 400. Za połączenie obu rodzajów kresek – górnej i dolnej zapłacimy już tylko 900 złotych. Uzupełnienia koloru do 2 miesięcy są w cenie. Po upływie tego okresu ich koszt wynosi 150 złotych. Można wykonać dodatkową pigmentację makijażu wykonanego w salonie również do 12 i 18 miesięcy jednak odpowiednio w cenach górnej kreski – 400 i 650 zł, dolnej – 200 i 300 zł oraz dolnej i górnej – 450 lub 675 zł.

Makijaż permanentny oczu – Gojenie i trwałość

Przez cały okres gojenia, czyli około 2 tygodnie należy szczególnie dbać o okolice oczu. Pierwszy tydzień jest najważniejszy dla finalnego efektu. Chociaż gojenie nie jest nadmiernie uciążliwe, należy stosować się do zaleceń osoby wykonującej zabieg. Dzięki temu po 2 tygodniach będzie można cieszyć się trwałym przez okres następnych 2-3 lat makijażem, który będzie wyglądał świetnie. Przez 2 tygodnie po przeprowadzeniu działań nie wolno korzystać z basenów, saun, solariów, ani siłowni. Należy unikać także innych sytuacji, w których skóra intensywnie się poci. Świeżo po procedurze nie powinno się także nakładać makijażu, ani dopuszczać do kontaktu ze skórą jakichkolwiek innych środków, niż te, które zalecone zostaną przez linergistkę.

Tuż po zabiegu skóra powiek jest intensywnie zaczerwieniona oraz opuchnięta. Pojawiających się po około 3 dniach strupków nie należy usuwać samodzielnie. Trzeba poczekać, aż same odpadną. Na opuchnięte powieki można robić chłodne kompresy z herbaty, rumianku lub żelowych poduszeczek. Inne produkty są niewskazane. Nie powinno się jednak stosować kosmetyków drogeryjnych, które w tym szczególnym czasie mogą uczulić skórę lub wywołać inne, niepożądane reakcje. Do wszystkich kosmetyków, włącznie z odżywkami do rzęs można powrócić po zakończonym okresie gojenia.

To, ile makijaż permanentny utrzymuje się na oczach w dużej mierze zależy od przestrzegania zaleceń, higieny i czynników indywidualnych. Zwykle są to około 2 lata. W przypadku skóry suchej często makijaż utrzymuje się dłużej. Chociaż makijaż nie pozostaje z Pacjentką już na stałe, można uznać to za jego ogromną zaletę w związku ze zmieniającymi się wraz z upływem czasu trendami w makijażu oraz własnymi preferencjami makijażowymi.

Makijaż permanentny oczu – Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego, które nie wykluczają Pacjentki na stałe, a jedynie do rozwiązania problemu to między innymi infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze, poparzenia słoneczne, stany zapalne wokół oczu, gorączka czy uszkodzenia skóry w miejscu, które ma zostać poddane zabiegowi. Również osoby, które są w ciąży lub mają aktywną postać autoimmunologicznych chorób skóry, powinny odroczyć wykonanie czynności. Na stałe zrezygnować z wykonywania pigmentacji wokół oczu powinny osoby, które cierpią na choroby oczu w szczególności siatkówki i rogówki, których wyleczenie nie jest możliwe. Przeciwwskazaniem są także stałe zmiany chorobowe w miejsce, które miałoby zostać poddane pigmentacji lub alergie na barwniki wykorzystywane podczas robienia makijażu.

makijaz-permanentny-ust

Makijaż permanentny ust – Katowice

Zabieg makijażu permanentnego to sposób na całkowitą zmianę wyglądu swoich ust, a nawet twarzy. Można podkreślić je na tyle, by znajdowały się na pierwszym planie i jako pierwsze rzucały w oczy. Wyróżnia się co najmniej kilka metod, z których pomocą można pigmentować usta:

  • kontur – polega na wyłącznym obrysowaniu ust dokładnie w taki sam sposób jak konturówką. Wykonuje się go najczęściej przy użyciu koloru możliwie jak najbardziej zbliżonego do naturalnej barwy ust.
  • kontur oraz cieniowanie – obejmuje wykonanie konturu oraz wypełnienie ust z cieniowaniem odpowiednim pigmentem.
  • usta 3D – metoda gwarantuje optyczne powiększenie ust dzięki zastosowaniu kilku kolorów lub światłocienia, usta wydają się być większe i pełniejsze.
  • metoda pudrowa – daje efekt delikatnie pomalowanych ust tak, jak w przypadku zwykłego, dziennego makijażu bez widocznego konturu.

Wskazania do wykonania makijażu permanentnego ust

Makijaż permanentny ust powinny wykonać wszystkie osoby, które nie są zadowolone z wielkości lub kształtu swoich ust, a z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą powiększać ich wypełniaczami. Pomocny jest także dla osób, które nie chcą dłużej przejmować się codziennym malowaniem ust i kilkukrotnymi poprawkami lub martwieniem się, czy szminka się nie rozmazała. Ponadto, wśród wskazań do zabiegu można wymienić:

  • widoczne asymetrie w obrębie ust,
  • słabo zaznaczony lub całkowicie niewidoczny łuk kupidyna,
  • bardzo jasne usta lub utratę ich koloru w wyniku chorób, zaawansowanego wieku czy promieniowania UV,
  • nieregularny kontur ust związany z wypadkami czy bliznami potrądzikowymi.
makijaz-permanentny-ust

Makijaż permanentny ust – Cena zabiegu

Wykonanie standardowego makijażu permanentnego ust to koszt 1000 złotych. W cenie są poprawki, które przeprowadzić można do 2 miesięcy po zabiegu. Po tym okresie kosztować będą 150 złotych. Jeśli zechcemy uzupełnić pigment po 12 lub 18 miesiącach od pigmentacji, będzie trzeba za nie zapłacić 500 lub 750 złotych.

Makijaż permanentny ust – Gojenie i trwałość

Okres gojenia trwa 2 tygodnie. Przez cały ten czas nie wolno korzystać z saun i basenów, ani opalać się. Pomimo tego, że skóra kilka dni po zabiegu zaczyna się intensywnie łuszczyć, nie należy jej drapać, trzeć, ani ciągnąć. Trzeba unikać także jej nadmiernego dotykania czy całowania. Nie powinno się również stosować żadnych innych kosmetyków, niż te, które zalecone zostaną przez osobę wykonującą zabieg. Zabronione są w szczególności peelingi chemiczne czy kremy i balsamy z kwasami. Trwałość makijażu permanentnego ust waha się w okolicach 2-3 lat, jednak zależy to od wielu czynników takich jak:

  • intensywność wykorzystanego do pigmentacji barwnika i naturalny odcień ust,
  • częstotliwość wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych czy słonej wody,
  • codzienna pielęgnacja ust,
  • kwestie indywidualne przykładowo te związane z metabolizmem.

Makijaż permanentny ust – Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonywania makijażu permanentnego ust wymienia się między innymi jakiekolwiek aktywne infekcje. Szczególnie niepożądana jest opryszczka. Niektóre osoby kilka dni przed oraz po zabiegu powinny stosować leki uniemożliwiające jej rozwój, jednak zależy to od indywidualnych zaleceń. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i okres karmienia piersią, poparzenia słoneczne, podrażnienia lub choroby skóry obejmujące obszar ust czy cukrzyca. Przed zabiegiem makijażu permanentnego ust nie wolno stosować leków rozrzedzających krew, zatem osoby, które przyjmują takie leki na stałe, powinny odstawić je po konsultacji z lekarzem lub zrezygnować z zabiegu.

CENNIK

BRWI
Microblading
(cieniowanie, pudrowanie, ombre)
Micropainting Metoda włosa maszynowa (microblading + puder)
Metoda hybrydowa(włos maszynowy + cień)
10001 / 5002 / 7503 PLN
USTA
10001 / 5002 / 7503 PLN
PIGMENTACJA POWIEKI GÓRNEJ 9001 / 4502 / 6753 PLN
PIGMENTACJA POWIEKI DOLNEJ 6001 / 3002 / 4503 PLN
PIGMENTACJA POWIEKI GÓRNEJ I DOLNEJ 11001 / 5502 / 8253 PLN
Dopigmentowanie po upływie 2 miesięcy (nie z winy lingwistki) 150 PLN
Usuwanie niechcianego makijażu permanentnego
Preparatem Pigment Off
280 PLN
Laserem
200 PLN

1 Dopigmentowanie do 2 miesięcy gratis
2 Dopigmentowanie do 12 miesięcy
3 Dopigmentowanie do 18 miesięcy

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte