Ombre czy Sombre?

Różnica m.in. polega na stopniu przejścia pomiędzy kolorami u nasady i na końcach włosów. W przypadku koloryzacji ombre efekt jest bardzo wyrazisty (np. brązy łączone z jasnym blondem). W przypadku sombre różnica przejścia to nie więcej niż jeden ton między nasadą a końcówkami włosów.
Nasi specjaliści wychodzą z założenia, że ombre znacznie lepiej sprawdza się u brunetek i szatynek, ponieważ naturalny kolor ich włosów tworzy większy kontrast z kolorem naniesionym na włosy podczas zabiegu koloryzacji. Sombre można zastosować na niemal każdym kolorze włosów. Jeśli chodzi o efekt optycznej objętości włosów to w przypadku ombre efekt może wydawać się „płaski”, a w sombre gdzie delikatne refleksy nakłada się kilka centymetrów poniżej nasady włosów daje nam efekt optycznej objętości.

Pamiętaj, że w przypadku sombre kolor jest nierównomierny i wygląda bardzo naturalnie – przypomina pasemka muśnięte letnim słońcem.

Jeśli cenisz sobie wyrazistość z pewnością będziesz zadowolona z koloryzacji Ombre. Jeżeli lubisz wyglądać bardzo naturalnie możesz skusić się na koloryzację Sombre. Dla uzyskania bardzie naturalnego efektu ombre możemy połączyć koloryzacje z balejażem, który zrównoważy przejście pomiędzy kolorami.

Brakuje Ci czasu na regularne chodzenie do fryzjera na farbowanie odrostu? Oba typy koloryzacji świetnie się u Ciebie sprawdzą.

Najlepsza długość włosów do ombre i sombre

Uważa się, że ten rodzaj koloryzacji najlepiej sprawdza się w przypadku długich oraz średnich włosów, ponieważ lepiej ukazuję one istotę efektu końcowego, jednak ombre na krótkie włosy, odpowiednio wykonana, może wyglądać równie ciekawie i intrygująco. Sombre z kolei świetnie sprawdzi się u Pań posiadających cienkie włosy każdej długości. Taki efekt koloryzacji doda fryzurze objętości i lekkości. Zarówno sombre jak i ombre będą świetnie komponowały się z fryzurą typu „long bob”. Takie połączenie jest bardzo popularne od kilku sezonów i świetnie sprawdza się u kobiet, które chcą uzyskać naturalny efekt z zachowaniem elegancji i ponadczasowego looku. Przed koloryzacją warto także poddać się strzyżeniu; dobre cieniowanie doda fryzurze objętości, zapobiegając efektowi tzw. płaskich włosów. Uwaga: koloryzacja ombre nie powinna być wykonywana przez kobiety, które mają cienkie i bardzo delikatne włosy. Uzyskana fryzura może wyglądać nieestetycznie i niechlujnie. U Pań posiadających ten typ włosów o wiele lepiej sprawdzi się delikatne sombre, które nada fryzurze przestrzennego charakteru i optycznie zwiększy objętość fryzury.

Koloryzacja sombre świetnie sprawdzi się na niemal wszystkich typach włosów o dowolnej długości. To bardzo delikatne rozjaśnienie, wyglądające jeszcze naturalniej niż łagodna ombre. Ten typ koloryzacji zakłada, że sama nasada włosów pozostaje nienaruszona, jeśli chodzi o kolor, dopiero kilka centymetrów poniżej można rozpocząć nakładanie refleksów (ale tylko po zewnętrznej stronie włosów – wewnętrzna powinna pozostać ciemniejsza).
Sombre to świetne rozwiązanie dla kobiet o krótszych włosach; efekt ombre nie byłby u nich tak bardzo widoczny.

Z tego rodzaju koloryzacji powinny skorzystać także panie o włosach o małej objętości. Długość włosów jest tu mniej istotna ponieważ sombre prezentuje się dobrze zarówno na długich włosach, jak i krótkich fryzurach do ucha. Sombre jest także idealne dla kobiet, które chcą dodać fryzurze blasku i rozświetlić twarz uzyskując przy tym efekt odmłodzenia.

Ombre najlepiej prezentuje się na długich i ciemnych włosach. Koloryzacja typu sombre jest idealna to każdego rodzaju włosów. Tutaj przeszkodą nie są nawet włosy cienkie lub blond, gdyż efekt jest subtelniejszy.

Pamiętaj tylko o właściwej pielęgnacji włosów rozjaśnianych. Nasz zespół chętnie doradzi odpowiedni kosmetyk dla Twojego rodzaju włosów.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte