Trycholog Katowice

trycholog Katowice

Trycholog to specjalista, który zajmuje się skórą głowy oraz włosami. Jego głównym zadaniem jest precyzyjna analiza stanu skóry głowy oraz cebulek włosów, a także diagnoza schorzeń.

Co może dolegać skórze głowy? Przede wszystkim będą to: łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy łuszczyca. Niepokojącym objawem jest również nadmierne wypadanie włosów. Łysienie jest problemem, z którym wbrew pozorom borykają się nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Jeśli masz problem z włosami – wypadają w dużych ilościach, są przesuszone i zmęczone, skóra głowy swędzi cię, najlepiej zgłoś się do trychologa. W naszym gabinecie ustalimy przyczynę twoich dolegliwości i dobierzemy odpowiedni sposób pielęgnacji włosów. Wizyta przebiega w przyjaznej, otwartej atmosferze.

Kiedy należy umówić się na wizytę do trychologa?

Trychologa powinniśmy odwiedzać wtedy, gdy zaobserwujemy w obrębie skóry głowy niepokojące zmiany np. suche płatki łupieżu, swędzenie, krostki, zaczerwienienia. Trycholog jest również pomocny w opanowaniu nadmiernego wypadania włosów i pobudzenia nowych włosów do wzrostu.

Istnieje wiele przyczyn, dla których włosy wypadają. Prócz naturalnego procesu, czyli wypychania starych włosów przez włosy nowe, mogą to być problemy hormonalne, problemy z wątrobą, zła dieta, a także niedobór witamin czy stres. Zaburzenia hormonalne to także przyczyna łysienia androgenowego – schorzenia uwarunkowanego genetycznie, ale będącego przyczyną wyraźnego przerzedzania włosów także u kobiet oraz źródłem kompleksów, a nawet depresji.

Pamiętajmy, że włosy odzwierciedlają nasz stan zdrowia. Ich wygląd wpływa również na nasze samopoczucie. Jeśli wypadają, łamią się, kruszą należy bezzwłocznie zgłosić się do specjalisty. To pomoże zawczasu zatamować problem i rozpocząć indywidualnie dobraną terapię. Aby ustalić przyczynę słabej kondycji włosów trycholog, prócz dokładnego obejrzenia skóry głowy i wywiadu, może wykonać lub zlecić dodatkowe badania. Leczenie łysienia przyniesie sukces wyłącznie, gdy diagnoza będzie celna. Pamiętajmy, że zawsze istnieje konkretna przyczyna wypadania włosów.

Na czym polega badanie skóry głowy?

Badanie trychologiczne może przebiec wielokierunkowo. Trycholog wykonuje lub zleca:

  • Badanie za pomocą mikrokamery – jest nieszkodliwe i bezbolesne; do powierzchni skóry głowy specjalista przykłada mikrokamerę i przeprowadza analizę na żywo. Zarówno badający, jak i badany, na bieżąco obserwują obraz pojawiający się na ekranie.
  • Szczegółowe badanie krwi z rozmazem (warto wykonać je jeszcze przed wizytą). Przyczyną problemów z włosami i skórą głowy mogą być hormony, ale również niedobór żelaza czy poszczególnych witamin.

Konsultacja trychologiczna kończy się ustaleniem przyczyny problemów i ułożeniem planu leczenia łysienia i zmian skórnych. Na podstawie badań trycholog ustala z pacjentem zalecenia dietetyczne, plan pielęgnacji domowej, kalendarz wykonania poszczególnych zabiegów, suplementację i wskazanie dalszych możliwości diagnostycznych (np. wizytę u dermatologa).

Trychologia daje także inne możliwości diagnostyczne. Są to:

  • Trichogram – to badanie, które polega na pobraniu od 50 do 100 włosów ze skóry głowy głowy pacjenta i przeanalizowaniu cebulek pod mikroskopem. Specjalista rozpoznaje ich fazę w cyklu wzrostowym. Zaburzona liczba w poszczególnych fazach nakierowuje na przyczynę wypadania włosów.
  • Analiza pierwiastkowa włosa – dzięki niej można określić skład mineralny włosów, który z kolei służy do oceny odżywiania się organizmu. Aby przeprowadzić badanie, należy pobrać próbkę włosów w kilku miejscach przy samej skórze w okolicy potylicy (pobrana próbka wynosi około 1 gram). Do badania wykorzystuje się włosy naturalne (w razie farbowania należy poczekać na odrosty), umyte, ale bez użycia kosmetyków stylizacyjnych.
  • Badanie mykologiczne – specjalista przeprowadza je, gdy podejrzewa zmiany grzybiczne. Aby je wykonać, pobiera zeskrobinę zmiany chorobowej.

Leczenie skóry głowy, czyli zabiegi trychologiczne

W zależności od schorzenia i problemów skóry głowy (nadmierne wypadanie włosów, łojotok, swędzenie) specjalista może zaoferować kilka zabiegów pielęgnacyjnych dostosowanych do potrzeb pacjenta. Należą do nich m.in. profesjonalne peelingi skóry głowy (oczyszczanie skóry), a także masaże przy pomocy specjalistycznych preparatów posiadających składniki pielęgnacyjne i lecznicze m.in. oleje, witaminy i minerały. Zabiegi można dostosować do potrzeb skóry głowy. Mogą to być zabiegi przeciwłojotokowe, przeciwłupieżowe, łagodzące swędzącą skórę głowy, regenerujące, przeciwdziałające wypadaniu oraz łysieniu, przeciwstarzeniowe oraz przy zmianach łuszczycowych.

Świetne efekty w walce z nadmiernym wypadaniem włosów daje mezoterapia igłowa. Zabiegi polegają na podaniu substancji aktywnych (witaminy, kwas hialuronowy, czasem osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta) za pomocą specjalnej igły – kaniuli lub specjalnego pistoletu. Efektem zabiegów jest zahamowanie wypadania włosów oraz pobudzenie wzrostu nowych włosów. W leczeniu łysienia dobre efekty przynosi również przeszczep włosów. Kliniki oferują profesjonalne zabiegi i zadowalające efekty. Informacje na temat przeszczepu udzielą również trycholodzy.

Trychologia Katowice – efekty

Leczenie z zakresu problemów skóry głowy (w tym łysienia) wymagają długotrwałego podejścia i precyzyjnej diagnozy. To schorzenia i choroby, które często bagatelizujemy, tymczasem znacznie obniżają nasz komfort życia i samopoczucie. Dzięki wizycie w naszym profesjonalnym gabinecie w Katowicach nie marnujesz swojego czasu – odpowiednio wykonane badanie pozwoli szybko dociec przyczyny twojego problemu i szybciej dotrzeć do celu. Umów wizytę w Katowicach. Sprawdź termin i promocje. Wybierz zabieg. Przekonaj się na własnej skórze.

CENNIK

Pierwsza wizyta
Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam obszerny wywiad, a także mogę zaproponować wykonanie kompletu badań. Wykonam badanie trychoskopem, dzięki któremu wnikliwie przyjrzę się skórze głowy, mieszkom włosowym oraz strukturze włosów, aby dobrać właściwą trychoterapię.
100 PLN
Wizyta kontrolna
Na tej wizycie analizuję wyniki badań, a także przeprowadzam kontrolę skuteczności trychoterapii.
70 PLN
Zabieg oczyszczania skóry głowy i ampułka dedykowana
120 – 160 PLN
Tlenoterapia do zabiegu
30 PLN
Zabieg odbudowy struktury włosa
160 PLN
Zabieg combo
– oczyszczanie skóry głowy, odbudowa struktury włosa, ampułka
250 PLN
Head SPA
– oczyszczanie skóry głowy
– nałożenie preparatów do odbudowy struktury włosa
– sauna
– nałożenie ampułki na skórę głowy czystym tlenem (tlenoterapia) oraz masaż
– stylizacja włosów
300 PLN
Zabieg regeneracyjny Botox TricoArt®
160 PLN
Peeling skóry głowy
100 PLN

Każdy zabieg przeprowadzany jest na naturalnych kosmetykach trychologicznych.

Profesjonalna włoska linia kosmetyków trychologicznych TRICOART®.

Bazuje głównie na naturalnych substancjach, w trosce o zdrowie i piękno włosów, a także skóry głowy.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte