Depilacja laserowa Katowice

Depilacja laserowa to jeden ze sprawdzonych sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia. Jej możliwości doceniają przede wszystkim osoby, które chcą cieszyć się gładką skórą pozbawioną zbędnego owłosienia. Zabieg ten idealnie sprawdza się zarówno w przypadku zabiegów na twarz, jak i na pozostałe obszary ciała.

Za pomocą zabiegu depilacji laserowej można uzyskać efekty, które nie są osiągalne zwykłą maszyną, depilatorem czy woskiem. Depilacja laserowa pozwala też uniknąć zjawiska, jakim są wrastające włoski, stany zapalne czy podrażnienie skóry.

depilacja laserowa

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przebieg zabiegu depilacji laserowej nie jest skomplikowany. Początkowo Pacjent zgłasza się do gabinetu lekarskiego, gdzie w ciągu kilku minut musi przygotować się do terapii laserem – zdjąć odzież, odświeżyć się lub założyć jednorazową bieliznę. Specjalista oczyści skórę Pacjenta z kosmetyków lub perfum. Następnie lekarz kosmetolog upewnia się, czy u Pacjenta nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu – przyjmowanych leków, ziół, witamin czy przebytych chorób. Przeprowadza też dokładny wywiad medyczny na temat stanu zdrowia Pacjenta. Jeśli nie zauważy niczego niepokojącego, wtedy wykonuje tzw. mapowanie ciała za pomocą kolorowych zakreślaczy. Na obszarze zabiegowym nakreśla kilka mniejszych fragmentów. Dokładnie ogląda też skórę i wszelkie znamiona czy pieprzyki zamalowuje białą kredą, aby nie oddziaływać na nie laserem.

Lekarz pokrywa skórę Pacjenta specjalnym żelem ochronnym, który złagodzi podrażnienie skóry. Dobiera też odpowiednie parametry urządzenia. Można też skorzystać z darmowej próby laserowej, aby zweryfikować odczucia w trakcie zabiegu. Głowica lasera przykładana jest do skóry i podczas zabiegu znajduje się w ciągłym ruchu. Podczas pracy urządzenie wysyła impulsy o różnych długościach fal. Światło lasera uszkadza strukturę włosa na różnych jego głębokościach. Zabiegi depilacji laserowej są bezbolesne. Jedyny dyskomfort może być odczuwalny ze względu na działanie lasera – tzw. uczucie delikatnego ciepła oddziałującego na skórę. Znieczulenie nie jest więc potrzebne, choć w niektórych przypadkach lekarz może skorzystać ze specjalnego kremu znieczulającego. Głowica urządzenia laserowego posiada jednak specjalny system chłodzenia, który niweluje wszelki ból. Zabiegi przeprowadzane są w ciągu 15 – 60 minut.

Bezbolesna depilacja w Katowicach

Laserowa depilacja jest absolutnym przełomem w walce z owłosieniem. Zaawansowane lasery łączą innowacyjne technologie oraz potwierdzone badaniami klinicznymi skuteczność i bezpieczeństwo. Dzięki temu depilacja laserowa pozwala skutecznie usunąć owłosienie bez względu na fototyp skóry i rodzaj włosków. Oferuje równocześnie całkowite bezpieczeństwo, komfort i skuteczność. Seria zabiegu depilacji laserowej pozwala uzyskać trwałe efektu bez uczucia bólu.

Bezbolesna depilacja laserowa korzysta z tzw. metody stopniowego ogrzewania i szybkiego dostarczania impulsu. Pozwala to efektywnie niszczyć mieszki włosowe bez uszkodzenia otaczającej tkanki. Technika ta znacznie redukuje ból, zwiększa skuteczność zabiegu i pozwala wyeliminować skutki uboczne. Dzięki metodzie stopniowego ogrzewania zabieg depilacji laserowej można wykonywać latem i o każdej porze roku.

Warto jednak pamiętać, że komfort zabiegu zależy od obszaru poddawanego działaniu lasera, a poza tym każdy ma swoją, indywidualną wrażliwość. W przypadku jasnej skóry i ciemnego owłosienia nie ma konieczności stosowania wysokich parametrów urządzenia, a nowoczesny laser o dużej mocy może wygenerować szybkie impulsy. Dlatego skóra wokół mieszka nie nagrzewa się bez potrzeby. Laser posiada specjalnie schłodzoną głowicę, a dodatkowo osoba poddana zabiegowi może otrzymać miejscowe znieczulenie. Zapobiegnie to wszystkim nieprzyjemnym odczuciom.

Depilacja laserowa mężczyzn

Depilacja laserowa to także doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn, którzy chcą skutecznie zredukować ilość owłosienia na ciele. Panowie najczęściej korzystają z depilacji laserowej pach, brzucha, klatki piersiowej, zarostu, okolic intymnych (bikini), nóg. Wielu mężczyzn obawia się typowej depilacji woskiem ze względu na ból. Dlatego laser sprawdzi się w ich przypadku idealnie! Ten bezbolesny zabieg sprawi, że niechciane owłosienie zniknie na długi czas.

Niestety dla wielu Panów laseroterapia jest jeszcze tematem tabu. Nie ma jednak wątpliwości, że obecnie ciało pozbawione nadmiaru owłosienia zwiększa higienę. To właśnie na włosach gromadzi się pot i inne zanieczyszczenia, które mogą powodować nieprzyjemny zapach. Współczesne kanony wyglądy sprawiają również, że współcześni Panowie zaczęli doceniać zalety, jakie daje zabieg. Katowice oferują pod tym względem wiele gabinetów medycyny estetycznej, które pozwalają skutecznie usunąć zbędne owłosienie. Dzięki temu Panowie nie tylko czują się atrakcyjnie, ale też mogą utrzymać prawidłową higienę.

depilacja laserowa pachWskazania

Depilacja laserowa to zabieg polecany wszystkim osobom, które chcą cieszyć się skórą pozbawioną zbędnego owłosienia w dowolnym obszarze ciała. Doskonale sprawdzi się więc przy redukcji owłosienia:

  • twarzy,
  • pach Pacjenta,
  • łydek,
  • ud,
  • okolic bikini,
  • pośladków,
  • pleców,

W przypadku mężczyzn także bardzo ważnego atrybutu ciała, jakim jest klatka piersiowa. Depilacja zalecana jest też Pacjentom, którzy borykają się z kłopotliwym problemem wrastających włosków. Zabieg depilacji laserowej nie podrażnia skóry i skutecznie eliminuje problem. Niszczy cebulki włosków, dlatego owłosienie nie odrasta. Dodatkowo zabieg usuwania owłosienia może być stosowany nawet latem i u osób ze skórą naczynkową, dla której typowe metody depilacji są dużym kłopotem. Wskazania obejmują też hirsutyzm.

Efekty

Głównym efektem zabiegu depilacji laserowej, jest gładka skóra pozbawiona niechcianego owłosienia – bez względu na kolor owłosienia czy fototyp skóry. Pacjent może też cieszyć się z jedwabiście gładkiej skóry, która pozbawiona będzie kłopotliwych wrastających włosów. Znika też zaczerwieniony mieszek włosowy, stan zapalny czy podrażnienia, które mogą kojarzyć się z typowymi technikami depilacji. Dodatkowo rezultat obejmuje też długotrwałą, gładką skórę pozbawioną włosków. Można więc na długi czas zapomnieć o regularnym usuwaniu owłosienia tradycyjną techniką, która wymaga szczególnego przygotowania, dużo czasu i podrażnia skórę. W zależności od ilości przeprowadzonych zabiegów można usunąć do 90% cebulek z obszaru zabiegowego.

Zalecenia przed zabiegiem

Dla odpowiedniego efektu leczenia duże znaczenie odgrywa też odpowiednie przygotowanie. W dniu zabiegu skóra powinna być na gładko ogolona, aby włoski nie wystawały nad jej powierzchnię. Nie należy stosować rozświetlaczy i balsamów, które zawierają drobinki odbijające światło. W takiej sytuacji istnieje ryzyko wystąpienia poparzenia skóry. Gdy zabieg wykonywany jest na skórze twarzy, wtedy trzeba też zaprzestać korzystania z rozświetlacza. Pacjentowi zaleca się też unikania długotrwałej ekspozycji na słońce na miesiąc przy pierwszym zabiegu. Trzeba też dokładnie poinformować lekarza o wszystkich zmianach w stanie zdrowia, unikać retinolu i aktywnych produktów do pielęgnacji skóry.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy stosować się do zaleceń specjalistów, które pozwalają uzyskać trwałe efekty. Około miesiąca po terapii trzeba unikać ekspozycji skóry na słońce, a odsłonięte obszary ciała poddane depilacji laserowej, należy zabezpieczyć filtrem przeciwsłonecznym. Bezpośrednio po zabiegu, trzeba też zakładać przewiewne ubrania, unikać korzystania z basenu, sauny czy jacuzzi, a nawet gorących kąpieli. Naturalny objaw zabiegu stanowi też czasowy obrzęk lub zaczerwienienie skóry. Każdy z nich mija jednak po kilku dniach. W trakcie, gdy skóra jest podrażniona, należy szczególnie dbać o jej higienę. W tym celu do mycia warto stosować delikatny żel bez alkoholu, osuszać skórę w delikatny sposób i korzystać z kosmetyków łagodzących.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również zabieg laserem posiada pewne przeciwwskazania. Nie jest zalecany przy:

  • aktywnych nowotworach,
  • świeżo opalonej skóry,
  • infekcjach wirusowych.

Przeciwwskazania to także ciąża i okres karmienia piersią, tatuaże w miejscu zabiegowym, przyjmowanie leków i ziół światłoczułych, stosowanie wosku i depilatora na miesiąc przed terapią laserem, korzystanie z peelingów czy kuracji izotretynoiną.

depilacja laserowa nógDepilacja laserowa cena

Z naszym gabinetem kosmetycznym zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa i zaskakującego efektu laseroterapii. Możesz skorzystać z atrakcyjnych cen, które wynikają z zastosowania urządzenia, jakim jest laser posiadający certyfikat bezpieczeństwa. Przy ciągłym ruchu głowicy możemy zagwarantować, że nawet po pojedynczej serii zabiegowej zauważysz pewien rezultat. Oferujemy też darmowe znieczulenie, dlatego nawet osoby o niskim progu bólu nie muszą obawiać się dyskomfortu podczas terapii.

Cena zależy przede wszystkim od miejsca poddawanego leczeniu. W przypadku baków i brody wynosi 99 zł, cała twarz to koszt 170 zł. Koszty zabiegów na ciało to natomiast przy rękach 190 zł, pachach i bikini 150 zł, plecach 290 zł, bikini głębokim 200 zł, łydkach i udach 220 zł, pośladkach 150 zł, a całych nogach 390 zł. Dodatkowo przy wyborze dwóch partii zyskujesz 10% rabatu, a trzech partii 20% rabatu.

Serdecznie zapraszamy do salonu kosmetycznego Studio Eos na zabieg, jakim jest depilacja laserowa. Katowice to miasto, w którym przyjmujemy w poniedziałek, piątek i każdy inny dzień tygodnia. Dzięki nam nieestetyczne włosy będące często powodem wstydu są trwale usunięte, a Ty zyskujesz pewność siebie i komfort. Wyróżnia nas też miła atmosfera, dzięki czemu poczujesz się, jak w domu!

Najczęstsze pytania

Czy depilacja laserowa to boli?

Depilację laserową określa się powszechnie bezbolesnym zabiegiem, jednak niektórzy Pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort związany z działaniem głowicy. Zależą one jednak od indywidualnego progu bólu i wrażliwości. Inny czynnik wpływający na uczucie bólu, jest rodzaj partii ciała, na której przeprowadzany jest zabieg redukcji włosków. Jest to związane z anatomią, grubością skóry, unerwieniem i liczbą termoreceptorów. Bikini podstawowe i górna warga to zwykle najbardziej bolesne obszary. Mniej odczuwa się np. depilację nóg. Duże znaczenie ma także kolor, włosów będących poddanymi zabiegowi oraz ich grubość i w jakiej są fazie wzrostu. Laser emituje światło, które absorbuje melanina wchodząca w skład włosków. Dlatego osoby z ciemniejszą karnacją i włosami, mogą odczuwać większy dyskomfort przy użyciu lasera.

Po ilu zabiegach widać efekty?

Pakiet depilacji laserowej zwykle zawiera kilka zabiegów, ponieważ pojedynczy zabieg zwykle nie jest wystarczający. Laser emituje impuls, który oddziałuje na mieszkach włosowych znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu. Ponad 80% z nich znajduje się w fazie uśpienia, dlatego po pierwszym zabiegu depilacji nie można powiedzieć, jak długo efekt się utrzyma. Po paru tygodniach z obszaru poddawanego leczeniu wypada od 7 do 20% włosów. Po około 3 tygodniach, na skutek działania wysokiej temperatury, może pojawiać się nowy włos na obszarze poddanym zabiegowi. Świadczy to o pobudzeniu uśpionych wcześniej cebulek. Po 6-8 zabiegach można jednak skutecznie zniszczyć większość mieszków włosowych.

W jakim wieku zaleca się wykonywanie zabiegów depilacji laserowej?

Z depilacją laserową nie wyróżnia się określonej granicy wiekowej do wykonania zabiegu. Osoby poddające się terapii, powinny jednak mieć uregulowaną gospodarkę hormonalną. Pojedynczy zabieg, jak i jego serię rozpoczyna się więc po okresie dojrzewania. Czasem wykonuje się pierwszy zabieg u osób niepełnoletnich, ale wtedy wymagana jest zgoda rodziców. W okresie dojrzewania może być też wymagana większa ilość zabiegów. Górną granicą wiekową są z kolei siwe włosy – dopóki ich nie ma, gładkie ciało za pomocą depilacji laserem mogą uzyskać nawet osoby powyżej 70’ciu lat.

Czy jeśli mam jasne włosy, mogą poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie jasnych włosów, jest jak najbardziej możliwe przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu. Duże znaczenie odgrywa w tym przypadku moc lasera i długość fal. Redukcja jasnego owłosienia zarówno na ciele, jak i w obrębie twarzy wymaga zastosowania lasera o większej mocy. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia powikłań lub odczuć bólowych. Dlatego tak duże znaczenie ma ocena odcienia skóry i koloru włosów. Pacjenci mogą wykorzystać darmowe znieczulenie, aby skutecznie zredukować dyskomfort. Specjalista wykonuje też przed zabiegiem specjalne próby laserowe, aby ocenić, jak włosy reagują na ustawioną moc lasera.

Czy bezpośrednio po zakończonym zabiegu na twarzy można nałożyć makijaż?

Nawet pojedynczy zabieg depilacji laserem może wiązać się z zaczerwienieniem i drobnym, okołomieszkowym obrzękiem. Objawy te mogą utrzymywać się kilka dni. Aby nie zakłócać procesu regeneracji skóry po laseroterapii, warto poczekać około 2 dni przed nałożeniem makijażu. Jeśli jednak chce się ukryć zaczerwienienie, można skorzystać z dobrej jakości kosmetyków, które nie uczulają. Sprawdzą się podkłady mineralne pozbawione sztucznych dodatków.

Czy przed zabiegiem muszę ogolić włosy?

W tym samym miejscu, gdzie będzie wykonywana depilacja laserem, warto ogolić się w dzień zabiegu lub dobę wcześniej. Nie ma potrzeby zostawiania włosków, ponieważ nowoczesne lasery mają smart-system, który przeprowadza dokładną diagnostykę skóry przed zabiegiem.

Czy mogą poddać się zabiegowi depilacji laserowej, jeśli posiadam opaleniznę?

Decydując się na depilację laserem, na pewien czas trzeba zrezygnować z opalania. Opalenizna na ciele pochłania wiązkę lasera przez melaninę naskórka. Opalony naskórek nie dopuszcza więc światła lasera do włosa. Pacjenci nie będą więc cieszyć się efektem, ponieważ cebulki włosa nie zostaną uszkodzone.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte