Kinesiotaping twarzy

Kinesiotaping twarzy to jedna z metod stosowana, aby zmniejszyć zmarszczki, spowolnić procesy ich pojawiania się, a także poprawić krążenie krwi i limfy. Taping twarzy i szyi jest zabiegiem nieinwazyjnym.

Specjalne taśmy przyklejone w odpowiedni sposób sprawiają, że jest to również działanie przystępne cenowo, które poprawi owal twarzy, pomoże zmniejszyć widoczność nieestetycznych zmian związanych z upływem czasu, takich jak np. bruzdy nosowo-wargowe czy lwia zmarszczka. Sprawdź, jakie efekty daje taping twarzy i szyi, komu szczególnie wskazane jest tego typu działanie i jak przebiega kinesiotaping estetyczny twarzy.

kinesiotaping twarzy

Czym jest kinesiotaping twarzy i szyi?

Mianem kinesiotapingu twarzy określa się plastrowanie dynamiczne, podczas którego zostają wykorzystane specjalne taśmy kinezjologiczne. Produkty te naklejane są we właściwy sposób na skórę, aby poprawić napięcie skóry, odżywienie czy zmniejszyć zmarszczki, w szczególności mimiczne.

Taśmy do kinesiotapingu twarzy i szyi mogą rozciągać się do 140%. Jest to dokładnie tyle, ile w przypadku naszej skóry. Plastry dynamiczne wykonane są z bawełny, a niekiedy tworzywa sztucznego. W obu przypadkach jednak materiał zapewnia bardzo dobrą przepuszczalność powietrza. Od wewnętrznej strony taśmy do tapingu twarzy pokryte są również specjalną warstwą hipoalergiczną zawierającą klej, dzięki której nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą mogą z powodzeniem wykonać taping twarzy, bez ryzyka podrażnień i wystąpienia uczuleń.

Taping estetyczny twarzy działa na podobnej zasadzie jak masaż twarzy. Efekt uzyskiwany jest bez użycia wysiłku manualnego, a za pomocą akcesoriów, jakimi są plastry. Kinesiotaping powinien być na twarzy przez okres co najmniej 4 godzin, a najlepiej całą noc. To doskonały sposób na poprawę jędrności twarzy jako samodzielny zabieg, ale też wsparcie innych działań, takich jak masaż Kobido czy propozycji pobudzających mięśnie twarzy.

Kinesiotaping twarzy poprawia krążenie krwi i limfy, unosząc skórę twarzy ponad powięź. Umożliwia to regenerację tkanek, poprawę jędrności skóry i docieranie do jej komórek większej ilości składników odżywczych. Wsparty układ limfatyczny i krwionośny pomaga także wyrównać koloryt cery i zapewnić jej młodszy wygląd.

Kinesiotaping twarzy – wskazania

Kinesiotaping twarzy wskazany jest nie tylko w celu spłycenia zmarszczek i przywrócenia jędrności skóry. Naklejać taśmy warto również i zaleca się w przypadku wspomagania terapii w problemach związanych z porażeniem nerwu twarzowego. To sposób polecany w przypadku występowania obniżonego napięcia mięśni twarzy. Zabieg i jego działanie jest też korzystne w leczeniu obrzęków i krwiaków różnego typu, np. po działaniach stomatologicznych.

W zależności od obszaru ciała, gdzie stosowane będą taśmy, muszą być one zakładane w sposób profesjonalny. To kwestia zarówno tego, jak prawidłowo aktywować klej, jak i odpowiedniego miejsca naklejenia taśmy. Chociaż można spotkać się z wieloma poradnikami samodzielnego stosowania tapingu twarzy, dla uzyskania zamierzonych efektów lepiej powierzyć to zadanie specjalistom ze Studia Eos.

Efekty

Należy pamiętać, że tylko regularne stosowanie taśm do kinesiotapingu twarzy i szyi zapewni widoczne i zadowalające efekty. Taping twarzy widocznie ujędrni skórę, spłyci obecne zmarszczki i będzie to skuteczna metoda na ogólną poprawę wyglądu. Dla wzmocnienia efektu warto nosić tejpy nawet każdego dnia, im więcej godzin, tym lepiej.

Taping twarzy stosowany regularnie to ponadto następujące korzyści:

  • lepsze odżywienie i poprawa kondycji skóry,
  • większa elastyczność i efekt naturalnego liftingu,
  • przyspieszenie odbudowy i procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze,
  • zapobieganie pojawianiu się nowych zmarszczek,
  • niwelowanie kurzych łapek i worków pod oczami,
  • uzyskanie efektu wypoczętej twarzy.

kinesiotaping twarzyKinesiotaping estetyczny – jakie zmarszczki pomoże zlikwidować lub zmniejszyć?

Działanie taśm doskonale wpływa szczególnie na likwidowanie zmarszczek mimicznych. To zabieg szczególnie polecany w walce ze zmarszczkami znajdującymi się nad środkiem brwi (taśmy często stosowane są na lwią zmarszczkę), po bokach oczu (kurze łapki), zmarszczki na szyi związane z utratą elastyczności skóry.

Kinesiotaping twarzy doskonale wspomaga różnego rodzaju terapie i ćwiczenia, np. jogę twarzy. W związku z tym sprawdza się również w niwelowaniu zmarszczek w okolicy bruzd nosowo-wargowych, na czole, dekolcie, ale też świetnie wpływa na takie problemy, jak drugi podbródek. Przepływ krwi oraz przepływ limfy wspomagany dzięki działaniu taśm wspomaga też skuteczność innych zabiegów, oraz preparatów przeciwzmarszczkowych.

Przebieg zabiegu

Taping twarzy polega na dokładnym zapoznaniu się specjalisty z problemami danego Pacjenta i efektami, jakie chce uzyskać. Następnie skóra jest dokładnie odtłuszczana i osuszana. W kolejnym kroku wycinane są odpowiednie kształty i wymiary plastrów w zależności od potrzeb i przypadku danego Pacjenta.

Naklejanie taśm przebiega zgodnie z określonymi zasadami. Ważny jest kierunek oraz dokładne miejsce aplikacji. Następnie wszystkie elementy są kilkukrotnie pocierane w celu aktywowania kleju.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wśród przeciwwskazań do wykonania kinesiotapingu twarzy znajduje się:

  • świeża rana na skórze w miejscu planowanego zabiegu,
  • opryszczka,
  • ostry stan zapalny skóry w miejscu zabiegu (np. łuszczycowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, toczeń rumieniowaty układowy itp.).

Do przeciwwskazań należą również trudno gojące się rany.

Częstotliwość zabiegów

Ilość zabiegów, jak i plastrów, a także czas, przez jaki należy utrzymywać naklejone taśmy, ściśle zależy od konkretnej osoby i indywidualnych potrzeb. Wpływ na efekty, jak i przebieg całej terapii ma również prawidłowość przeprowadzenia działania i jakość zastosowanych taśm. Dlatego kinesiotaping twarzy, szyi i dekoltu zawsze warto wykonywać u specjalistów w tym zakresie.

Najczęściej pomiędzy kolejnymi zabiegami zaleca się kilka dni przerwy w celu odżywienia i regeneracji skóry po aplikacji taśm.

Jak przygotować skórę do tapingu?

Przed zabiegiem z plastrami do tapingu należy wstrzymać się od stosowania kremów na obszar, który podlegać będzie zabiegowi. Nie można też stosować makijażu, a tuż przed działaniem warto odtłuścić cerę z użyciem delikatnego płynu micelarnego. Nie powinny być też używane kosmetyki oleiste i gęste toniki. Utrudni to właściwą aplikację taśm i ich utrzymanie się.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte