Laser DPL

laser DPL

Lasery DPL są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych laserów IPL. Umożliwiają skuteczne i precyzyjne oddziaływanie na skórę w celu jej odmłodzenia, redukcji piegów, blizn potrądzikowych, przebarwień posłonecznych i innych. Emitują światło pulsacyjne, które zawiera szczyty absorpcji melaniny. Absorpcja energii przez melaninę jest możliwa w przedziale od 400 do 1000 nm.

DPL może stymulować światło pulsacyjne do szerszego spektrum działania, przy znacznie większej precyzji użycia, niż w przypadku tradycyjnych laserów IPL. To z kolei pozwala działać bez ponoszenia ryzyka ewentualnych szkód. Do dyspozycji są różne głowice zabiegowe, które umożliwiają emitowanie światła o różnej długości fali. Można uzyskać przykładowo fale o długościach: 420-520 nm; 500-600 nm; 560-950 nm; 550-650 nm oraz 650-950 nm.

Co to jest laser DPL?

Lasery DPL to w skrócie udoskonalona technologia IPL, którą znamy i stosujemy od lat. Umożliwia ona:

 • usuwanie przebarwień, fotoodmadzanie,
 • ulepszoną mikrocyrkulację krwi, usuwanie rumienia, wzmacnianie naczyń krwionośnych,
 • przeprowadzanie szeroko zakrojonej terapii przeciwstarzeniowej, niwelowanie widoczności zmarszczek i wygładzanie skóry,
 • wyrównanie kolorytu skóry i pozbycie się plam posłonecznych po opalaniu w solarium lub na słońcu.

 

Oprócz tego technologia DPL działa w sposób wyciszający powstawanie zmian trądzikowych poprzez oddziaływanie na metabolit bakterii acne. Ten pod wpływem ciepła przyczynia się do powstania reaktywnych anionów tlenu, co powoduje, że beztlenowe bakterie acne giną, a terapia umożliwia leczenie trądziku. Innym wspomnianym już zastosowaniem, w którym chętnie wykorzystuje się technologię DPL jest terapia naczyniowa.

Podczas leczenia naczynek przy użyciu DPL chromoforem docelowym staje się oksyhemoglobina, która naturalnie występuje również w krwi. Ponieważ głowica powoduje podgrzanie skóry właściwej poprzez endogenne ciepło, następuje rozkład barwnika, a w konsekwencji – uszczelnienie naczynia. To technologia niezwykle skuteczna w leczeniu zmian naczyniowych. Pozwala zlikwidować zmiany rumieniowe i cieszyć się zdrowo wyglądającą skórą.

Jak wygląda fotoodmładzanie? Światło DPL oddziałuje nie tylko na naczynia krwionośne, ale także na skórę, wywołując w niej kontrolowane uszkodzenia. Oczywiście wiązki światła nie wywołują obrażeń skóry, które byłyby widoczne z zewnątrz. Po wykonaniu mikrouszkodzeń polegamy na naturalnej drodze odnowy komórkowej skóry, czyli zwiększonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych. Stymulacja włókien elastynowych poprawia jędrność skóry i jej napięcie, a także pozwala wyeliminować drobne zmarszczki.

Fotoodmładzanie skóry może polegać także na oddziaływaniu na melaninę. Światło DPL zamienia wówczas energię na ciepło, wychwycone przez ten naturalny barwnik w skórze. Wiązkę najmocniej wychwytują przebarwienia ciemne, a otaczające pole zabiegowe tkanki pozostają nietknięte. Dzięki temu uzyskujemy rozpad cząsteczek pigmentu. W miejscu zabiegowym może zrobić się strupek, który z czasem naturalnie odpadnie. Jaśniejsze przebarwienia, niewyróżniające się tak mocno od otaczającego naskórka zostaną rozbite i naturalnie rozłożone wraz z upływem czasu przez organizm.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem technologii DPL

Wśród podstawowych zalet zabiegów z wykorzystaniem technologii DPL można wymienić to, że:

 • są one bardzo dobrze tolerowane przez większość Pacjentów,
 • istnieją różne rodzaje głowic oraz długości fal, które pozwalają idealnie dopasować parametry zabiegowe do miejsca oraz oczekiwanych rezultatów,
 • mają wszechstronne zastosowanie – dzięki odpowiedniemu doborowi długości fali pozwalają rozwiązać większość problemów kosmetycznych ze skórą,
 • wykonanie ich nie zabiera zbyt dużo czasu, ani nie wymaga szczególnego przygotowania.

 

W naszym salonie posiadamy urządzenie z certyfikatem medycznym, który posiada udowodnione działanie na skórę.

Wskazania do fotoodmładzania

DPL to synonim profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej, a różne głowice zabiegowe pozwalają na wykorzystanie technologii w szerokim spektrum działania. Urządzenia wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, dzięki którym ryzyko poparzenia skóry jest znikome. Wśród wskazań do zastosowania technologii wymienia się:

 • leczenie trądziku i wspomaganie terapii z tego zakresu,
 • widoczne na twarzy i ciele naczynia krwionośne,
 • rozszerzone pory i nadmierną pracę gruczołów łojowych,
 • rozstępy, blizny potrądzikowe i konieczność głębokiej regeneracji skóry.

Efekty zabiegu

Po zabiegu niechciane zmiany skórne są mniej widoczne, a zazwyczaj spotykane na twarzy problemy takie jak wypryski, stany zapalne i drobne krostki zostają zredukowane. Poprawia się również stan naczyń krwionośnych, a w konsekwencji koloryt skóry. Zwiększa się jej gęstość i napięcie. Możliwe jest zarówno działanie skuteczne i precyzyjne w wybranych partiach, jak i takie, które obejmować będzie większą powierzchnię ciała. Czasami zdarza się tak, że po zabiegu w miejscu, na które był on przeprowadzany powstanie niewielki strupek, który jednak po zakończeniu procesu regeneracji zejdzie samodzielnie i pozostawi skórę w świetnym stanie.

Przeciwwskazania do stosowania laserów DPL

Ponieważ każdy laser DPL emituje światło „intense pulsed light”, w przypadku padaczki należy zachować szczególną ostrożność lub zaniechać wykonania zabiegu. Oprócz tego za przeciwwskazania uznaje się wyregulowaną cukrzycę, nowotwory, ciążę i okres karmienia piersią czy bielactwo i zaburzenia gojenia. Technologii DPL nie stosuje się w okresie przyjmowania ziół lub leków światłouczulających – należy odstawić je najpóźniej 2 tygodnie przed zabiegiem.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte