Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to zabieg, który powinien podkreślać naturalną urodę klientki. Możemy podkreślać kontury, jak również zamaskować pewne niedoskonałości, a także asymetrie np.: nierównych łuków brwiowych lub ust.

Już dawno minęły czasy ciężkich, mocnych i utrzymujących się przez wiele lat brwi typu „tribal”. Jeśli nie wiesz co mam na myśli – to czy widziałaś kiedyś brwi, które wyglądają jak dwie pieczątki? Domyślam się, że pewnie tak.

Czym makijaż permanentny różni się od tatuażu? Pewnie niejednokrotnie zadawałaś sobie to pytanie.

Może Cię zaskoczę, ale różni się pod wieloma względami. Po pierwsze tatuaż wpigmentowuje się na stałe do skóry właściwej pigmentami o dużej cząsteczce. Organizm nie jest w stanie pochłonąć i pozbyć się tak dużej cząsteczki.

Makijaż permanentny jest półtrwały, pigmentowany jest w naskórku (jego błonie podstawnej), a pigmenty mają małą cząsteczkę, aby organizm z biegiem czasu mógł przyczynić się do zanikania pigmentu w skórze.

Może nasunie Ci się pytanie to dlaczego nie użyć pigmentu o dużej cząsteczce, żeby makijaż utrzymał się wiele lat dłużej, albo nawet na zawsze? Pamiętaj, że makijaż permanentny jest wykonywany na twarzy. Starzejemy się, a rysy na naszej twarzy się zmieniają. Niejednokrotnie podczas korekt zmieniamy dotychczasowy kształt, aby uzyskać naturalny efekt lub odmłodzić twarz.

Podsumowując makijaż permanentny jest idealny dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Jest idealny dla osób uprawiających sporty, wyjeżdzających na wakacje. Należy również pamiętać, że jest to ratunek dla osób pozbawionych brwi i rzęs po chemioterapii lub innych chorób.

Zabieg przeprowadza się etapami. Igły/kartridże są jednorazowe, a pigmenty nie są toksyczne i nie alergizują. W Studio EOS używamy tylko i wyłącznie najwyższej jakości testowanych pigmentów posiadających karty charakterystyki. Podczas zabiegu nakładamy na okolice zabiegowe delikatnie znieczulające preparaty, które w skuteczny sposób poprawiają komfort zabiegu. Do tego stopnia, że niektóre klientki zasypiają.

Podczas pierwszego zabiegu wykonujemy rysunek wstępny. Dokładnie analizujemy kolor, dobieramy kształt i zaznaczamy granicę pigmentacji dopasowany do twarzy.

Następnie pigmentujemy w sposób bardzo delikatny „wdrapując” i nawarstwiając w naskórek pigment. Intensywność pigmentacji możemy dowolnie dobierać poprzez zastosowanie jaśniejszych/ciemniejszych pigmentów, a także ilość warstw.

Aby efekt był trwalszy po 6 tygodniach wykonuje się dopigmentowanie – dokładamy pigment w celu utrwalenia efektu. W tym czasie pigment prostymi słowami „układa” się w naskórku.

CENNIK

CenaDopigmentowanie
do 2 miesięcy
Dopigmentowanie
do 12 miesięcy
Dopigmentowanie
do 18 miesięcy
BRWI
Microblading690 PLNgratis350 PLN500 PLN
Cieniowanie/pudrowanie/ombre690 PLNgratis500 PLN
Metoda włosa maszynowa790 PLNgratis400 PLN600 PLN
Micropainting (łączona microblading+puder)
Metoda hybrydowa (włos maszynowy+cień)
999 PLNgratis500 PLN700 PLN
USTA
Kontur600 PLNgratis300 PLN400 PLN
Maszynowa: pudrowanie soft
metoda cieniowana z efektem 2D-3D
800 PLNgratis400 PLN600 PLN
KRESKA GÓRNA/DOLNA
Kreska górna450 PLNgratis250 PLN350 PLN
Kreska dolna400 PLNgratis200 PLN300 PLN
Kreska dekoracyjna cieniowana/Butterfly550 PLNgratis300 PLN450 PLN
Komplet górna + dolna690 PLNgratis300 PLN500 PLN

Dopigmentowanie po upływie 2 miesięcy (nie z winy linegristki) płatne dodatkowo 150 PLN.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: studioeos@interia.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte