Masaż Kobido

Masaż Kobido jest jednym z najskuteczniejszych i najstarszych masaży, który pomaga skórze twarzy zregenerować się, zrelaksować czy zniwelować zmarszczki. Kobido to unikalna technika, która działa jak niechirurgiczny lifting twarzy. Jest doskonałą i naturalną metodą na zatrzymanie młodości na długo.

Japonia, z której wywodzi się masaż Kobido, to kraj, który słynie z wielu długowiecznych tradycji mających niebagatelne znaczenie w zachowaniu doskonałego zdrowia i świetnej kondycji organizmu. Nie mniej ważna jest w tej kulturze uroda oraz perfekcyjne metody utrzymywania jej naturalnego blasku.

masaż kobido

Co to jest masaż twarzy Kobido?

Japoński rytuał Kobido to rodzaj masażu, który przeprowadzany za pomocą specjalnych technik powoduje rozluźnienie mięśni i prowadzi do ujędrnienia skóry. To sprawdzony i chętnie stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn masaż twarzy, prowadzący do natychmiastowego napięcia skóry oraz stymulujący produkcję składników skóry, występujących w niej naturalnie. Z wiekiem cera produkuje ich coraz mniej, a zwolnieniu ulegają również procesy ich namnażania.

Kobido oznacza starożytną drogę do piękna. Masaż zapewnia odpoczynek cerze zmęczonej, zapewniając jej głęboki relaks. Umożliwia pobudzenie odnowy w głębszych warstwach skóry i stymuluje głębokie tkanki do zainicjowania procesów wspierających m.in. produkcję kolagenu i mikrokrążenie. Pierwsze efekty masażu Kobido widoczne są niemal od razu po jego wykonaniu, a do przeprowadzenia całej procedury nie jest potrzebne stosowanie żadnych preparatów ani iniekcji, jak ma to miejsce w innych zabiegach o działaniu liftingującym. Mimo to pozwala zredukować napięcie mięśniowe i wyeliminować czynniki, które powodują zmarszczki mimiczne.

Japoński liftingujący masaż twarzy składa się z pięciu etapów. Pobudza nerwy twarzy i znacznie zwiększa przepływ energii na powierzchni skóry. Jest to więc zabieg kompleksowy, który ma działanie nie tylko estetyczne i niwelujące efekty starzenia, ale charakteryzuje się również pewnym działaniem terapeutycznym. Gdzie wykonać można masaż Kobido? Katowice to jedno z miast, w którym zabieg przeprowadzany jest przez specjalistów wykonujących go na najwyższym poziomie.

Jak wygląda masaż Kobido?

Japoński zabieg Kobido składa się z pięciu różniących się faz, które wywołują u osoby masowanej odmienne wrażenia i odczucia. To także zastosowanie różnorodnych technik zróżnicowanych pod kątem intensywności, czasu trwania i natężenia.

Masaż zaczyna rozluźnieniem całej struktury napięć wzdłuż mięśni mimicznych. To wykonywanie spokojnych i precyzyjnych ruchów. Podczas tego etapu nie są stosowane żadne olejki ani inne preparaty.

Drugi etap to relaksacja, podczas której ruchy są wykonywane niezwykle płynnie, co daje uczucie głębokiego ukojenia.

Trzeci etap masażu Kobido to drenaż limfatyczny, dzięki czemu rozbite zostają zalegające złogi i usuwany jest nadmiar wody. Pomaga to w usunięciu toksyn i zanieczyszczeń. Obrzęki ulegają zmniejszeniu, a koloryt cery staje się wyrównany.

W czwartym etapie mają zastosowanie najintensywniejsze elementy całego zabiegu Kobido.

Jest to etap liftingu. To mocne, głębokie i szybkie ruchy oparte na opukiwaniu, podrywaniu skóry i szczypaniu. To rozciąganie i ugniatanie skóry, które pobudza krążenie krwi oraz wytwarzanie elastyny i kolagenu. Dzięki temu znacznej poprawie ulega kontur twarzy i napięcie skóry. Ustępują również oznaki zmęczenia. Skóra staje się wygładzona i pełna witalności.

Ostatni, piąty etap, skupia się wokół działań z zakresu akupresury. To uciskanie punktów energetycznych, stymulowanie i poprawa kondycji tkanek. Działania wykonywane w ramach tego etapu pobudzają też nerwy i usprawniają przepływ życiowej energii, tzw. Qi.

Jakie są korzyści i efekty masażu Kobido?

Zalety masażu Kobido znane są niemal na całym świecie:

 • prowadzi do szybszej regeneracji skóry u osób po przebytych wcześniej urazach i skutecznego usuwania niedoskonałości
 • przyspiesza również metabolizm komórkowy,
 • doskonale odżywia skórę
 • wpływa korzystnie na owal twarzy oraz wygładzenie zmarszczek mimicznych
 • powoduje napięcie pozbawionej elastyczności twarzy,
 • pozwala na uzyskanie efektu liftingu,
 • redukuje napięcia mięśniowe,
 • jest niezwykle przyjemny,
 • opóźnia procesy starzenia,
 • redukuje napięcie mięśni w okolicy klatki piersiowej, szyi i głowy
 • jest doskonałą formą odprężenia i relaksu,
 • to zabieg bezpieczny i mający szerokie grono zwolenników korzystających na co dzień z dobrodziejstw medycyny konwencjonalnej, jak i naturalnej.

Wskazania do masażu twarzy Kobido

Japoński masaż Kobido to niezwykle zaawansowana stymulacja metabolizmu komórkowego dzięki specjalistycznym technikom pobudzania mięśni twarzy. Na wykonanie całej procedury składa się około tysiąca różnych ruchów, które wykonane muszą być precyzyjne i zgodnie z japońską filozofią masażu. Dlatego Kobido to opcja dla osób:

 • których problemem jest skóra wiotka i wymagająca ujędrnienia,
 • które potrzebują wykonania działań redukujących nadmierne napięcie zarówno na twarzy, jak i w okolicach szyi czy karku,
 • wymagających wymodelowania owalu twarzy i dostrzegających oznaki starzenia, utraty sprężystości oraz gęstości skóry,
 • dojrzałych, po ukończonym 25 roku życia,
 • walczących z drugim podbródkiem czy workami pod oczami,
 • pragnących odprężenia, dzięki uciskaniu punktów energetycznych,
 • chcących pozbyć się toksyn, zanieczyszczeń i martwych komórek skóry,
 • posiadających reakcje uczuleniowe na różnego rodzaju preparaty lub nie chcą korzystać z zabiegów o charakterze inwazyjnym.

 

Stres wszechobecny w codziennym życiu to jeszcze jeden powód, dla którego warto skorzystać z masażu Kobido. Cała procedura usunie dodatkowo toksyny, wszelkie zanieczyszczenia czy martwe komórki skóry, dzięki czemu przyczyni się do uzyskania wypoczętego wyrazu twarzy.

Przeciwwskazania

Masaż Kobido to jeden z niewielu zabiegów, który posiada niezwykle wąski zakres przeciwwskazań do jego wykonania. W dodatku większość z nich to czynniki przejściowe, które nie wykluczają wykonania masażu w późniejszym terminie.

Kobido nie może być wykonany w przypadku występowania:

 • skóry naczyniowej,
 • uszkodzeń i świeżych naruszeń naskórka,
 • niedawnej ekstrakcji zęba,
 • gorączki,
 • nadciśnienia tętniczego,
 • zmian ropnych, takich jak np. aktywny trądzik.

Masaż Kobido nie powinien być wykonywany po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Wymagany jest wówczas pewien odstęp czasowy. Przykładowo, po botoksie to dwa tygodnie. Kwas hialuronowy i nici liftingujące wymagają odczekania kolejno dwóch i sześciu miesięcy przerwy.

Najczęstsze pytania

Czy masaż Kobido jest bolesny?

Masaż Kobido nie powinien powodować bólu, a wręcz przeciwnie. Jest to zabieg niezwykle relaksujący i odprężający, który pozwala pozbyć się stresu i napięcia mięśniowego. Masaż Kobido składa się z kilku etapów, z których każdy stanowi inny rodzaj doznania.

Jak długo trwa masaż Kobido?

Pełna sesja, w ramach której przeprowadzanych jest wszystkich pięć etapów Kobido, trwa zazwyczaj 60-80 minut. Jest to optymalny czas na wykonanie wszystkich niezbędnych procedur wywodzących się z japońskiej sztuki masażu Kobido.

Ile kosztuje zabieg Kobido?

Masaż japoński Kobido kosztuje około 200 zł. Kwota ta zależna jest od miejsca wykonywania zabiegu oraz umiejętności danego specjalisty. Na cenę wpływ ma również czas wykonywania masażu, który może nieco różnić się w zależności od oferty danej placówki.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte