Pedicure

pedicure-podologia

Pedicure to pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są stopy oraz paznokcie. W trakcie zabiegu opiłowujemy i skracamy paznokcie u stóp, a także usuwamy zgrubiały naskórek przy pomocy frezarki i innych narzędzi. Stopy tak samo jak i ręce są naszą wizytówką, wiec zawsze powinny być zadbane i estetyczne. W salonie używamy profesjonalnej frezarki, która pochłania 100% pyłu unoszącego się podczas zabiegu frezowania stóp. Używamy tylko i wyłącznie produktów jednorazowych, a metalowe narzędzia wielorazowego użytku są sterylizowane w autoklawie o najwyższej klasie B.

Pedicure Katowice

Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych jest pedicure. Katowice są miastem, gdzie wykonać go można w sposób bezpieczny i gwarantujący profesjonalne podejście nawet do najtrudniejszych przypadków.

W ramach pielęgnacji stóp i wykonywanej usługi zadbać można nie tylko o same paznokcie, ale też skórki, wszelkie zrogowacenia, odciski oraz wykonać profesjonalny manicure hybrydowy, który wyróżnia trwałość i odporność na uszkodzenia dzięki zastosowaniu utwardzanego żelu.

Stylizacja paznokci u stóp i manicure żelowy stóp to zabiegi polecane nie tylko latem. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji na wysokim poziomie w Katowicach także w okresie jesienno-zimowym znacznie łatwiej jest utrzymać stopy w doskonałej kondycji i tym samym łatwiej będzie przygotować je do kolejnej wiosny i lata.

Ponadto dzięki stylizacji paznokci i pielęgnacji tej okolicy ciała dbamy też o skórę i znacznie zmniejszamy ryzyko odczuwania dolegliwości w postaci możliwych odcisków, zagnieceń i innych typowych dla stóp dolegliwości. To również zabieg, który wpływa na poprawę samopoczucia i jest działaniem niezwykle relaksującym, co potwierdzają zadowoleni klienci.

pedicure

Etapy zabiegu:

 1. Dezynfekcja stóp.
 2. Kąpiel stóp w specjalnie przygotowanym płynie z naturalnymi solami.
 3. Usunięcie zgrubiałego naskórka u stóp przy pomocy frezarki oraz innych specjalistycznych narzędzi.
 4. Następnie wykonujemy peeling stóp, dzięki któremu skóra stanie się bardziej miękka i delikatna, a także odżywiona.
 5. Opracowanie paznokci u stóp na prosto, a także usunięcie/odepchnięcie skórek frezarką/cążkami.
 6. Nałożenie na paznokcie odżywki lub lakieru po uprzednim odtłuszczeniu płytki.
 7. Wmasowanie kremu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

 • drożdżyca
 • grzybica
 • stany zapalne, alergiczne, a także ropne
 • niezagojone rany
 • brodawki
 • pęknięcia naskórka między palcami.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte