Podolog Katowice

W pielęgnacyjnych rytuałach stopy pozostają jakby na marginesie, inaczej niż twarz czy dłonie. A przecież wiemy, że zadbane i zdrowe stopy to komfort. Zarówno w domu, gdzie chodzenie na boso sprawia szczególną przyjemność, jak i na zewnątrz, zwłaszcza latem. Stopy są podporą naszego organizmu i to one prowadzą nas przez życie. Nie warto ich lekceważyć. Tymczasem według statystyk problemy ze stopami to popularna dolegliwość.

Odciski, pękające pięty i wrastające paznokcie, a także rogowacenie, opuchnięcia, nadpotliwość czy deformacje w obrębie palców – to schorzenia, które towarzyszom Polakom na co dzień. Narażone na nie są zwłaszcza osoby dotknięte chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca, otyłość i zmiany naczyniowe. W grupie ryzyka znajdują się również chorujący na zaburzenia autoimmunologiczne (jak łuszczyca), endokrynologiczne (problemy z tarczycą) i dermatologiczne. Problemy stóp nasilają się też na skutek niewłaściwej lub niewystarczającej pielęgnacji. Zamiast działać na własną rękę, co często nie przynosi efektów, najlepiej zgłosić się do podologa. Dlaczego?

Zakres działania podologa nie jest doraźny, ale dalekosiężny. To specjalista, który posiada różnorodną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, endokrynologii oraz angiologii. Wykonuje nie tylko zabiegi, ale także diagnozuje problem, przygotowuje indywidualną terapię, proponuje profilaktykę. W razie potrzeby aktywnie współpracuje z lekarzami innych specjalizacji.

podolog Katowice

Wizyta w gabinecie podologa zaczyna się od konsultacji i wywiadu, na podstawie których zostają określone możliwe zagrożenia i zakres działań. Podolog proponuje indywidualne formy terapii i opowiada o ich przebiegu. W zakres popularnych zabiegów podologicznych wchodzą m.in.: profilaktyka i leczenie tzw. stopy cukrzycowej, fachowe skracanie paznokci, leczenie paznokci grzybicznych i zgrubiałych, rozpoznanie i leczenie chorób płytki paznokciowej, zabiegi na paznokciach wrastających i wkręcających, zabiegi na zrogowaciałym naskórku (np. usuwanie hiperkeratoz), profesjonalne rozpoznanie i usuwanie odcisków oraz kurzajek, odciążanie bolesnych miejsc, protetyka paznokci i opatrunki.

Odciski

Problemy w obrębie stóp często są bagatelizowane. Z niektórymi z nich, jak na przykład odciski (jest ich 9 rodzajów!), da się funkcjonować, choć znacznie obniżają komfort życia. Tymczasem u podologa można łatwo się ich pozbyć. Specjalista usuwa odciski za pomocą narzędzi podologicznych takich jak: dłutko, skalpel czy frezarka. Po zabiegu zakłada odciążenie lub opatrunek. To jeden z prostszych zabiegów i, co ważne, w większości przypadków wystarczy jedna wizyta, by pozbyć się dokuczliwego odcisku.

Modzele

Innym schorzeniem leczonym w gabinecie podologicznym są modzele. To charakterystyczne, żółtawe i niewrażliwe na dotyk zmiany, które pojawiają się w okolicy podeszwowej stóp i na palcach, na skutek długotrwałego tarcia i ucisku. Bywają mylone z odciskami. Zabieg skupia się na obszarze zmienionego naskórka, jest bezbolesny i bezkrwawy.

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci może przybierać różne postaci, dlatego ważnym elementem leczenia jest diagnoza. Zabieg polega na mało bolesnym, precyzyjnym usunięciu zainfekowanych elementów paznokcia, zwłaszcza podłużnych smug, które zawierają zarodniki penetrujące. Systematyczne zabiegi podologiczne eliminują całkowicie patogeny i ograniczają ich ponowną kolonizację.

Pękające pięty

W gabinecie podologicznym można pozbyć się uciążliwej dolegliwości, jaką są zrogowaciałe i pękające pięty. Sucha skóra w tym obrębie to często skutek zaburzeń działania układu tętniczego i żylnego lub równowagi hormonalnej. Ich przyczyną jest również dobór nieodpowiedniego obuwia, zła pielęgnacja, niedoborów witamin, łuszczyca, nadwaga, cukrzyca, choroby nerek. W gabinecie proponujemy redukcję zrogowaceń, stosując specjalistyczne preparaty zmiękczająco-złuszczające i zabiegi podologiczne z użyciem narzędzi (skalpele, dłutka, frezy ścierne). Przywrócenie gładkości stopom podnosi komfort życia, redukuje ból i zwiększa poczucie własnej wartości.

Wrastające paznokcie

Kolejnym problemem, z którym można uporać się w gabinecie podologicznym są wrastające paznokcie. Przyczyn wrastających paznokci jest wiele, od uwarunkowań genetycznych, po źle dobrane obuwie, nieodpowiednią pielęgnację (paznokcie obcinane zbyt krótko) i uszkodzenia mechaniczne. Podolog dysponuje różnymi narzędziami do walki z wrastającymi paznokciami. To m.in. tamponada (w początkowej fazie schorzenia), a także klamry klejone i drutowe. Warto reagować szybko, zanim interwencja chirurga będzie konieczna.

Stopa cukrzycowa

Podolog zajmuje się również leczeniem tzw. stopy cukrzycowej. To złożone zagadnienie, do którego przynależą różnego rodzaju zaburzenia. O nieprawidłowościach w obrębie stopy świadczą: sucha skóra, ból, zaburzenia w odczuwaniu temperatury i czuciu, zaburzenia pracy mięśni, zanik owłosienia oraz zanik tkanki tłuszczowej, trudno gojące się rany. Gdy na stopie cukrzycowej pojawia się owrzodzenie jest to stan alarmujący, wymagający złożonej terapii i pielęgnacji.

Pedicure podologiczny pozytywnie wpływa na codzienność – chodzenie staje się przyjemniejsze, wstyd znika. Co ważne, leczenie u podologa ma charakter profesjonalny i leczniczy. Od mniej skomplikowanych zabiegów, jak pedicure podologiczny, pielęgnacja stóp, korekta zmian czy odpowiedni masaż i porada, po bardziej złożone procedury, jak rekonstrukcja paznokci – każda z konsultacji u podologa wiąże się z dokładnym przyjrzeniem się problemowi i kompleksowym działaniem. Bardzo cenne są wskazówki od specjalisty, których udziela przy okazji wizyt i zabiegów, ucząc nie tylko pielęgnacji, ale polecając określone środki apteczne.

Konsultacja podologiczna oraz odpowiednia profilaktyka sprawia, że stopy pozostają w znakomitym stanie już na stałe. W gabinecie podologicznym panuje przyjazna, pełna zrozumienia atmosfera. Regularne wizyty stają się więc po jakimś czasie naturalne, służą zdrowiu i samopoczuciu. Cennik zabiegów podologicznych uzależniony jest od złożoności problemu. Warto się przemóc i zadbać u podologa o swoje zdrowie. Odkryte stopy to przyjemność, duma i satysfakcja, nie tylko latem.

Podolog – dlaczego warto?

Często osoby z problemami w obrębie stóp odwlekają wizytę w gabinecie podologicznym ze względu na wstyd. Chore stopy są mało estetyczne i obniżają poczucie własnej wartości. Takie osoby często próbują uporać się z dolegliwościami na własną rękę – domowymi sposobami i dostępnymi w aptekach środkami, co rzadko przynosi efekty. Problemy wracają lub narastają, pojawiają się też kolejne, w tym bolesne rany. Warto uświadomić sobie, że wstyd w tym wypadku jest zbędny. Zabiegi podologiczne przynoszą natychmiastową ulgę i mogą nawet odmienić życie.

W jakich problemach pomagamy?

  • Pedicure leczniczy
  • Usuwanie:

– brodawek
odcisków
– modzeli
– nagniotków

  • Wycinanie wrastających paznokci
  • Frezowanie popękanych pięt
  • Kwas HornEx
  • Wykonywanie opatruneków na pękające pięty
  • Opatrunek na rany Atrauman

  • Na wrastające paznokcie:

– Klamry BS Quick
– Klamry metalowe Podopharm
– Rurki protekcyjne
– Tamponada

  • Wykonywanie badań mykologicznych
  • Kinesiotaping podologiczny na problemy:

– hallux
– rozcięgno podeszwowe
– ostroga
– obrzęk
– młotkowate palce

Nasz specjalista Podolog Katowice:

Małgorzata Hoffman-Sowa – kosmetyczka ze specjalizacją podologiczną

Justyna Wierus – podolog

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte