
Radiofrekwencja mikroigłowa (inaczej nieinwazyjny termolifting) to popularny, skuteczny i w pełni bezpieczny zabieg służący odmłodzeniu twarzy i ciała.
W przeciwieństwie do zabiegów z użyciem skalpela, nie niesie ryzyka powikłań. Skuteczność radiofrekwencji zapewnia sprytne połączenie dwóch metod – działania fal radiowych RF oraz mikroukłuć skóry. Synergia ta pozwala wygładzić większe oraz drobne zmarszczki, a także sprawić, że skóra staje się jędrniejsza i sprężysta.
Radiofrekwencja mikroigłowa – jak działa?
Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda oparta na naturalnych zdolnościach samoregeneracji skóry. Proces regeneracyjny stymulujemy na dwa sposoby. W pierwszej kolejności poprzez emitowanie fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych, ogrzewając w ten sposób tkanki (temperatura podgrzania wynosi od 45 do 60 stopni). Pobudzone w ten sposób do działania, rozpoczynają przebudowę włókien kolagenowych oraz aktywizują fibroblasty, co z kolei stymuluje produkcję elastyny i nowego kolagenu, a także zagęszczenia jego włókien. Na skutek tych działań tkanka odnawia się.
Drugi czynnik to mikronakłucia o takiej głębokości, by pokonały barierę naskórka i dotarły do skóry właściwej. One z kolei aktywizują procesy naprawcze w sposób mechaniczny – w wyniku drobnych zranień pobudzają skórę i rozpoczynają proces namnażania nowych komórek, który trwa nawet do 3 miesięcy. Ważne jest, by dobrać odpowiednią długość igiełek do okolicy zabiegowej. Inne igiełki wykorzystamy przy delikatnej skórze wokół oczu, a inne na różnych partiach szyi i dekoltu oraz całego ciała. Takie działanie również wpływa na fibroblasty i wymusza produkcję nowego kolagenu, skręcania i splatania się jego włókien w wytrzymałe i elastyczne siatki. W rezultacie skóra staje się jędrniejsza i sprężysta, wzrasta również jej gęstość, a koloryt poprawia się.
Zalety zabiegu:
- metoda zdecydowanie mniej inwazyjna od laseroterapii,
- metoda, która bazuje na naturalnej stymulacji skóry,
- brak ograniczeń wiekowych,
- bardzo krótki okres rekonwalescencji,
- zabieg jest bezpieczny.
Radiofrekwencja mikroigłowa – wskazania do zabiegu
Radiofrekwencja frakcyjna to zabieg, który pomaga zlikwidować wiele problemów skórnych: zwiotczenie skóry twarzy, szyi i całego ciała, zmarszczki o różnej głębokości, opadające policzki oraz powieki, utrata owalu twarzy. Zabieg minimalizuje blizny potrądzikowe i pooperacyjne. Jest także niesamowicie skuteczny w usuwaniu rozstępów i blizn. Jest to obecnie jedyna metoda, która pozwala na usunięcie nawet bardzo starych rozstępów.
Wskazania zabiegowe RF mikroigłowej:
- zwiotczała skóra twarzy, szyi i dekoltu,
- chęć polepszenia owalu twarzy,
- opadające policzki (czyli tzw. „chomiki”),
- podwójny podbródek,
- cienie pod oczami i dolina łez,
- zmarszczki (także te w trudno dostępnych – pod oczami czy nad górną wargą),
- zwiotczałe ciało, w tym ramiona („pelikany”), biust, uda, brzuch,
- zła kondycja skóry po ciąży lub po intensywnym odchudzaniu,
- powiększone pory i niewielkie blizny,
- rozstępy (stare i nowe),
- przebarwienia,
- ślady po trądziku,
- naczynka,
- cellulit.
Radiofrekwencja mikroigłowa – jak wygląda zabieg?
To proste! Przykładamy do skóry głowicę zakończoną sterylnym kartridżem wyposażonym w mikroigły pokryte złotem – w tym czasie zaczynają one swoją pracę i wnikają w skórę, przy jednoczesnym emitowaniu energii fal radiowych, która zamienia się na energię termiczną. Zabieg jest całkowicie bezbolesny – wykonujemy go po znieczuleniu specjalistycznym kremem. Poza tym urządzenie zasysa skórę i wytwarza próżnię, co również znieczula. Przewaga tego urządzenia nad klasyczną falą radiową polega na tym, że podgrzewa nie tylko powierzchnię skóry, ale wchodzi głębiej w tkanki.
Długość zabiegu zależy od miejsca zabiegowego i stanu skóry. Może trwać około 40 minut do 1,5 godziny, Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie lekko zaczerwieniona, delikatniejsza, może też nieco opuchnąć. Skutki te ustępują od kilku godzin do dwóch dni.
Spodziewane objawy pozabiegowe:
- zaczerwienienie skóry, które zanika stopniowo po zabiegu,
- chwilowa wrażliwość skóry (na wiatr lub zmianę temperatury),
- odczucie mrowienia, świądu,
- lekki obrzęk.
Zalecenia po zabiegu
Bardzo ważne będzie silne schłodzenie miejsca zabiegowego, a potem intensywne nawilżenie go preparatami, najlepiej o właściwościach chłodzących – to zmniejszy ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i przyspieszy proces gojenia. Przez okres około 2 tygodni od zabiegu należy unikać opalania się. Warto używać dobrych filtrów przeciwsłonecznych.
Niepożądane objawy pozabiegowe:
- blizny (występują bardzo rzadko),
- infekcje skóry,
- trwałe przebarwienia (występują bardzo rzadko).
Częstotliwość zabiegów RF mikroigłowej
Liczbę zabiegów ustalamy po indywidualnej diagnozie. Zależy ona od takich czynników, jak: wiek, kondycja skóry oraz rodzaj problemu (np. zwiotczenie lub blizny).
Efekty RF mikroigłowej
Efekty produkcji nowego kolagenu, skręcania włókien kolagenowych oraz innych dobroczynnych procesów, uruchomionych podczas zabiegu, można podzielić na te, które widać od razu oraz te, które będzie można zaobserwować z czasem. Bezpośrednio po zabiegu skóra twarzy, szyi lub innego miejsca poddanego procesowi staje się bardziej napięta.
Efekt wzmacnia się przez kilka kolejnych tygodni (około 3 miesięcy nawet do 5 miesięcy) po zabiegu. To w tym czasie następuje wzmożona stymulacja powstawania włókien kolagenowych, skracania się i zagęszczania jego włókien oraz zbudowanie między nimi nowych, stabilnych połączeń. Efekt jest bardzo wyrazisty – skóra staje się ładniejsza, gładsza, zyskuje bardziej świetlistą barwę, jest napięta, jędrniejsza i sprężysta. Odmłodzenie skóry jest widoczne na pierwszy rzut oka – drobne zmarszczki znikają, a blizny i rozstępy zostają spłycone lub całkowicie znikają.
Dobroczynne działanie dla skóry i inne efekty zabiegu:
- wyraźne ujędrnienie skóry i poprawa jej napięcia,
- zminimalizowanie zmarszczek,
- produkcja kolagenu i proces zagęszczania jego włókien,
- odmłodzenie skóry,
- poprawa jej kolorytu i blasku,
- zmniejszenie porów,
- wyrównanie blizn powierzchownych,
- likwidacja rozstępów i blizn,
- ujędrnienie skóry całego ciała,
- likwidacja nadpotliwości.
Zabiegi uzupełniające:
Jako zabieg uzupełniający polecamy infuzję tlenową.
Przeciwwskazania do zabiegu
Oto lista stanów, dolegliwości i chorób, które mogą stanowić przeszkodę w pomyślnym wykonaniu zabiegu:
- ciąża oraz okres karmienia piersią,
- nieuregulowane dolegliwości tarczycy oraz Hashimoto,
- trądzik ropowiczy,
- trądzik różowaty (w przypadku postaci krostkowo-grudkowej),
- terapia przeciwtrądzikowa izotretynoiną (minimum 3-miesięczna przerwa od zakończenia kuracji),
- niewyrównana cukrzyca i epilepsja,
- choroby autoimmunologiczne, w tym choroba Gravesa Basedowam stwardnienie rozsiane (SM), miastenia, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty,
- problemy skórne, jak bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate,
- nowotwory w trakcie przebiegu i pięć lat od ich pokonania,
- stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym,
- choroby układu krążenia np. zakrzepica, hemofilia lub czasowa niska krzepliwość krwi, nadciśnienie, żylaki (w miejscu zabiegu),
- dolegliwości związane z krwią – anemia, małopłytkowość,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych na kilka dni przed zabiegiem,
- stany zapalne,
- zaburzenia czucia i gojenia się skóry,
- metalowe i silikonowe implanty w okolicy zabiegowej,
- rozrusznik serca,
- zaćma,
- gruźlica,
- pompa insulinowa,
- terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami,
- niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej p. wypełniacze, botoks, nici PDO.
KONTAKT
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte