
Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. O ile w klinikach chirurgicznych rządzą operacje nosa i biustu, o tyle w salonach kosmetycznych króluje kwas hialuronowy. Co powinnaś wiedzieć przed podjęciem decyzji o zabiegu powiększania ust metodą na płasko?
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – zalety
Metoda na płasko (inaczej technika dr Garunova) to innowacyjny sposób na modelowanie ust. Wypełnianie uwzględnia dużą ilość bezbolesnych wkłuć. Natomiast dawkowanie preparatu odbywa się w trakcie „wyciągania igły” z górnej wargi. Dzięki temu zabieg pozwala na na ułożenie się ust naturalnie i wyeliminowanie efektu kaczego dzioba.
Aby uzyskać usta rosyjskie, specjalista modeluje wargi, uwzględniając złote proporcje (2:3 stosunku górnej wargi do dolnej). To oznacza, że górna warga będzie trochę mniejsza od dolnej. Nie należy mylić russian lips z angelic lips, gdzie obie wargi są równej wielkości, a łuk kupidyna niemal niewidoczny.
Kształt ust metodą na płasko mocno podkreśla ich kontur i łuk kupidyna. Metoda na płasko skupia się na wyciągnięciu górnej wargi jeszcze mocniej w górę, a nie zwiększeniu jej objętości. Usta wyglądają ponętnie i naturalnie.
Do zalet powiększania ust kwasem hialuronowym (metodą Garunova) zaliczamy:
- Korektę asymetrii ust,
- Wyostrzenie łuku kupidyna,
- Lift kącików (efekt Mony Lisy),
- Odmłodzenie twarzy,
- Kompleksowe i trwałe nawilżenie ust,
- Wygładzenie warg,
- Brak kaczego dzioba i nieestetycznego daszku,
- Zniwelowanie zmarszczek wokół ust.
- Brak migracji kwasu hialuronowego.
Czas utrzymywania się kwasu w tkankach
Kwas hialuronowy utrzymuje się w organizmie do 3 lat od aplikacji. Warto podkreślić, że już po upływie 24 miesięcy są to śladowe ilości, które nie wpływają na wygląd skóry.
Natomiast średni czas rozpuszczania się kwasu hialuronowego (u większości kobiet) to ok. 12 miesięcy. W zależności od zabiegu, rodzaju kwasu i metabolizmu, efekt wypełnienia może utrzymywać się jeszcze krócej. Na przedłużenie efektów zabiegów medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego wpływa także picie wody, sauna oraz prawidłowa dieta.
Jaki preparat wybrać?
Na rynku medycyny estetycznej funkcjonuje mnóstwo wypełniaczy, a co roku pojawiają się nowe. Przed zabiegiem warto zapytać, jaki preparat zostanie użyty. Żeby nieco przybliżyć kwasy, które długo utrzymują się w branży, możemy wymienić chociażby:
- Bardzo delikatny kwas, odpowiedni dla kobiet nie do końca zdecydowanych na zmiany. Efekt wypełnienia jest krótkotrwały.
- Jeden z najpopularniejszych preparatów dostępnych na rynku.
- Stosowany u kobiet dojrzałych, u których s zmarszczki wokół ust są dość widoczne.
Na uwagę szczególnie zasługuje kwas hialuronowy, przede wszystkim ze względu na to, że to certyfikowany i w pełni bezpieczny dla organizmu preparat. Ma konsystencję żelu, co definiuje czystość kwasu (bez chemicznych domieszek). Świetnie nadaje się nie tylko do zabiegów niwelujących zmarszczki, ale również do wolumetrii, mezoterapii no i przede wszystkim – powiększania ust na płasko.
Pamiętaj, że im kwas jest bardziej usieciowany, tym efekty zabiegu będą wyraźniejsze, a usta pozostaną z Tobą na dłużej.
Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego – przeciwwskazania
Chociaż wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest w pełni bezpieczne, zdarzają się sytuacje, kiedy dla zdrowia pacjenta należy odmówić wykonania zabiegu. Takie przeciwwskazania to m.in:
- Chemioterapia,
- Choroby autoimmunologiczne,
- Stany zapalne organizmu,
- Cukrzyca typu I i II,
- Ciąża i laktacja,
- Alergia na kwas hialuronowy,
- Nietolerancja środków znieczulających (np. lidokainy).
Hashimoto a powiększanie ust
Hashimoto nie musi być przeciwwskazaniem do modelowania ust kwasem hialuronowym. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie tutaj wykonanie próby z udziałem wybranego preparatu, a następnie zrobienie testu anty-TPO. Dzięki temu uda się określić, czy podanie preparatu wypełniającego zwiększy powstawanie przeciwciał.
Jeżeli poziom hormonów jest stabilny i nic nie wskazuje na to, że stan ulegnie zmianie, zabieg jest możliwy. Należy jednak pamiętać, że o bezpieczeństwie wykonania zabiegu powinien zdecydować lekarz. Informację o konsultacji oraz ewentualną zgodę warto zabrać ze sobą do salonu.
Lekarz czy kosmetolog – u kogo efekty będą zadowalające?
Zdania przez pewien czas były podzielone, jednak dziś z pewnością można powiedzieć, że doświadczony kosmetolog wykona zabieg tak dobrze jak lekarz. Usta, ich kształt oraz budowa (a także proporcje twarzy) są szczegółowo omawiane z pacjentem podczas konsultacji, a modelowanie dostosowane do indywidualnych cech wyglądu.
Kwas hialuronowy może w ciągu kilku minut poprawić kontur twarzy, kondycję skóry i okolicy oczu. Oczywiście aby prawidłowo powiększyć usta, wybierz się do sprawdzonego salonu, polecanego przez osoby z bliskiego otoczenia. Warto natomiast podkreślić, że według prawa, powiększanie ust może się odbywać zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i klinikach medycyny estetycznej.
Budowa ust
Osoby, które pragną powiększyć usta, powinny poznać na czym polega trudność zabiegu. Chociaż jest mało inwazyjny, ryzyko zawsze istnieje. Skóra w interesującym nas obszarze składa się z tkanek o różnej budowie. Strefa na łukiem kupidyna to skóra o wielowarstwowym nabłonku, gruczołach potowych i mieszkasz włosowych.
Brzeg czerwieni wargowej to strefa przejściowa między skórą o zwartej strukturze, a same wargi charakteryzują się bardzo delikatnymi tkankami. W ustach znajdują się gruczoły, nerwy a także… tętnica. Trudność zabiegu polega na tym, aby podać kwas wystarczająco głęboko bez uszkadzania któregokolwiek z tych elementów.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co wolno, a czego nie wolno robić po zabiegu?
Zabiegi medycyny estetycznej zwykle nie wpływają znacząco na funkcjonowanie człowieka. Bezpośrednio po wizycie może być widoczna opuchlizna lub siniaki na skórze. Jednak jedyne o czym warto pamiętać to picie wody i dezynfekcja miejsc wkłócia.
Inne metody powiększania ust
Chociaż powiększanie ust zajmuje od kilku do kilkunastu minut, często proponowane są także alternatywne zabiegi.
Lipofilling
W skrócie to wypełnianie ust własnym tłuszczem, poprzednio pobranym z brzucha lub ud. Uznaje się ją za naturalną metodę, ze względu na użyty materiał. Efekty nie są długotrwałe.
Lip lift
Chirurgiczna technika uniesienia wargi górnej. Jest to zabieg, w czasie którego nie wstrzykuje się preparatu w formie żelu, a jedynie naciąga usta w górę. Po Lip lifcie pozostają blizny na skórze.
Implanty silikonowe
Jest to szalenie popularny zabieg sprzed dekady. Miał na celu trwale poprawić kształt ust poprzez umieszczenie w nich silikonowych rurek. Dziś również ma grono zwolenników, jednak uwaga pacjentów jest obecnie skupiona na wypełniaczach.
Powiększanie ust – cena
Cena jest podawana za 1 ml wypełniacza. Może okazać się, że po takiej ilości preparatu usta nie będą miały pożądanego kształtu. Jeśli jest to Twój pierwszy zabieg z wypełniaczem, odczekaj ok. 14 dni, a następnie powtórz zabieg.
Ceny za 1 ml wahają się w zależności od salonu lub miasta. Warszawa będzie miała nieco wyższe ceny, niż Katowice, jednak w obu przypadkach będzie to wydatek powyżej 1000 zł.
Powiększanie ust przed i po 1 ml
Po zabiegu trzeba pamiętać, że pełen efekt będzie widoczny za ok. 14 dni. Usta w tym czasie stają się nieco napuchnięte, to całkowicie normalne. Kwas hialuronowy nabiera wody i zanim usta wrócą do nadanego im w salonie kształtu z pewnością minie kilka dni.
Zaniepokoić mogą stany zapalne oraz twarde grudki.
KONTAKT
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte