Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy polega na wypełnieniu kwasem hialuronowym zapadających się policzków, oczodołów, kącików ust lub innych miejsc, które mogą przyczynić się do lepszego napięcia skóry twarzy. Zabieg jest w pełni bezpieczny i przeznaczony dla kobiet po 30-stce.

Na czym polega i jakie są efekty wolumetrii twarzy?

Przede wszystkim wolumetria twarzy daje efekt natychmiastowy, który narasta wraz z układaniem się preparatu (do 14 dni). Zabieg nie zmienia rysów twarzy, a jedynie wyostrza je lub napina skórę tak, aby wyglądała młodziej i zdrowiej. Efekty zabiegu potrafią być zdumiewające w zależności od ilości wstrzykniętego kwasu.

Już 1 ml znacząco wpływa na modelowanie twarzy, jednak po sieci krąży fantastyczna praca zagranicznego salonu, gdzie 15 ml preparatu znacząco odmieniło modelkę. Czy warto wydawać aż tyle w salonie kosmetycznym? Warto, ponieważ efekt jest długotrwały i utrzymuje się od 18 miesięcy do 24 miesięcy.

wolumetria-twarzy

Po tym czasie zmiany są zminimalizowane, jednak to nie pożegnanie z kwasem hialuronowym. Pozostałości (które już wtedy nie wpływają na napięcie skóry) są świetną bazą do dostrzyknięcia preparatu. Wówczas do uzyskania zbliżonych efektów będzie można użyć mniejszej ilości kwasu.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Przeciwwskazania liftingu wolumetrycznego mogą być podzielone stałe i tymczasowe. Do stałych zaliczamy m.in.

  • Choroby nowotworowe,
  • Cukrzycę,
  • Alergia na wstrzykiwany preparat,
  • Choroby autoimmunologiczne,
  • Łatwość powstawania blizn,
  • Zaburzone krzepnięcie krwi,
  • Epilepsja.

 

Z tymczasowych przeciwwskazań możemy wymienić:

  • Stany zapalne organizmu,
  • Ciążę i okres laktacji,
  • Przejściowe choroby skóry (również trądzik),
  • Gorączka.

 

Decydując się na zabieg wolumetrii twarzy czy inny z udziałem kwasu hialuronowego, warto zrezygnować z zabiegów laserem. Wiązka lasera działa podobnie, jak sauna i po prostu… rozpuszcza preparat.

Wolumetria a nici PDO

Utrudnieniem będzie pojawienie się blizn przerostowych (w skrócie: przerostów) po wcześniejszym liftingu nićmi PDO. Nie wszystkie salony informują pacjenta, że zabieg wiąże się z takimi konsekwencjami. Nici powinny być zarezerwowane dla dojrzałej skóry.

Nici faktycznie rozpuszczają się po pewnym czasie, jednak nie bez uszczerbku dla skóry. W miejscu, gdzie zaaplikowano nici, skóra się regeneruje (czyli oplata obcy materiał)… twardniejąc. Dla pacjenta zrosty są niewidoczne, jednak stanowią przeszkodę w późniejszym nakłuwaniu skóry oraz liftingu chirurgicznym.

Kiedy warto zdecydować się na modelowanie twarzy (wskazania i cele)?

Przede wszystkim wtedy, gdy jeszcze za wcześnie na aplikowanie nici PDO czy wizytę u chirurga plastycznego. Lifting kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny, a przy okazji ładnie nawilży i rozświetli cerę. Dzięki wolumetrii twarzy, odmłodzisz się o kilka lat i pozbędziesz zmęczonego wyglądu.

Wolumetria twarzy pozwala na podkreślenie żuchwy, uwydatnienie linii kości policzkowych, podniesienie brwi, pozbycie się bruzd nosowo-wargowych oraz tzw. marionetek.

Medycyna estetyczna przywraca dawny owal twarzy lub nadaje mu całkiem nowy kształt. Ostatnio mocnym trendem jest również uwydatnienie kości policzkowych.

Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Jak zawsze można odpowiedzieć na to pytanie: to zależy. Od kilku czynników, m.in. naturalnego owalu twarzy, gęstości tkanki podskórnej, obszaru który ma objąć lifting czy ilości preparatu. W przypadku wolumetrii twarzy, gdzie chodzi o mocniejsze napięcie skóry, warto użyć usieciowanego kwasu hialuronowego.

Hashimoto a kwas hialuronowy

Choroby tarczycy czy Hashimoto mogą zostać zaliczone do tymczasowych przeciwwskazań. Podczas zabiegu wolumetrii jest wykorzystywany kwas hialuronowy, jednak jeżeli podanie go nie zwiększy ilości przeciwciał – nic nie stoi na przeszkodzie aby przystąpić do modelowania.

Jeżeli zmagasz się z tego typu chorobami, pamiętaj o okazaniu zaświadczenia o braku przeciwwskazań. Taką informacje wydaje lekarz na spotkaniu gabinetowym.

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabieg trwa do 35 minut. Jeżeli za jednym razem pacjentka zdecyduje się na wypełnienie kilku obszarów (w tym modelowanie policzków), czas zabiegu nieco się wydłuży.

Wolumetria twarzy- opis zabiegu krok po kroku

Preparat jest wprowadzany pod skórę z użyciem igły lub kaniuli. Kaniula powoduje mniej siniaków po zabiegu, ponieważ jest tępo zakończona. Nie przekłuwa zatem naczynek krwionośnych. Ale zacznijmy od początku, ponieważ przygotowania zaczynają się…  14 dni przed wizytą w salonie.

Krok 1: przygotowanie przed zabiegiem

Zabiegi medycyny estetycznej ogólnie lubią wodę (podobnie jak nasza skóra). Zatem należy bardzo dobrze nawodnić organizm przygotowując się do poprawy objętości twarzy.  Wolumetria wymaga wypełnienia tkanek kwasem, który po prostu utrzymuje się dłużej, jeżeli pijesz mnóstwo wody.

Warto także zadbać o wygojenie wszelkich wyprysków i mniejszych wykwitów. Podczas zabiegu następuje przerwanie ciągłości naskórka, a wkłuć nie można zastosować na niewygojonej skórze.

Przed docelowym spotkaniem musi nastąpić również wizyta kwalifikacyjna, podczas której wolumetria twarzy zostanie dopasowana do indywidualnych cech wyglądu pacjenta.

Krok 2: lifting wolumetryczny w salonie

W gabinecie medycyny estetycznej najpierw dezynfekuje się skórę, a następnie przechodzi do nałożenia maści z lidokainą. To popularna maść znieczulająca, która pozwala na bezbolesne wstrzyknięcie preparatu i daje przyjemne uczucie chłodu na twarzy.

Znieczulenie miejscowe nie jest zalecane. Zarówno lekarz, jak i kosmetolog z pewnością odradzą je podczas tak mało inwazyjnego zabiegu.

Krok 3: rekonwalescencja

Rekonwalescencja polega na wstrzymaniu się na 24 h od wizyt na siłowni czy basenie. Głównie dlatego, aby nie zanieczyścić miejsc wkłuć. Wysiłek fizyczny w postaci sprzątania  czy schylania się głową w dół również nie jest wskazany.

Nie musisz brać urlopu ani zakrywać w pracy twarzy. Wolumetria jest bardzo dyskretnym zabiegiem.

Zalecenia po wykonaniu modelowania twarzy

Jak już wspomnieliśmy – bardzo ważne jest picie dużych ilości wody. Zabiegi z udziałem kwasu hialuronowego wprost ją kochają! Co prawda efekty wolumetrii są widoczne już po opuszczeniu gabinetu, jednak należy odczekać min 14 dni z udaniem się na kontrolę. Przez 24 h unikaj słońca, sauny, wysiłku fizycznego oraz nie dotykaj skóry brudnymi rękami.

Jeśli to nie jest dla Ciebie duży problem – w noc po zabiegu śpij na plecach.

Lifting wolumetryczny – możliwe powikłania

Powikłania zdarzają się niezwykle rzadko, ale uczciwie należy o nich wspomnieć przed przystąpieniem do zabiegu. Wolumetria (a raczej podanie kwasu) może powodować obrzęki, podwyższoną temperaturę, zakażenie, a w najgorszym wypadku martwicę skóry.

Migrujący preparat można rozpuścić z pomocą hialuronidazy, a następnie ponowić zabieg.

Wolumetria twarzy — cena

Cena zabiegu waha się w zależności od ilości użytego kwasu, a także miasta. Do wolumetrii policzków może wystarczyć 1 ml, ale jeśli marzysz o pełnej metamorfozie – przygotuj portfel na nieco większy wydatek. Ceny za 1 ml kwasu hialuronowego kształtują się od 700 zł wzwyż w dobrych gabinetach medycyn estetycznej.

Kiedy najlepiej wykonać wolumetrię

Wolumetria twarzy nie ma daty, w której najlepiej ją wykonywać. Jednak warto podkreślić, że ten zabieg nie lubi słońca i wysokich temperatur, zatem lepiej nie planować go na okres wakacyjny.

Nadanie twarzy objętości jest bardzo popularne jesienią – kiedy słońce nie jest tak palące, a w drodze z salonu do domu można opatulić się szalikiem. Aby zakryć lekko zaczerwienione miejsca wkłuć. 20 00 sobota? To dobry termin na ten zabieg.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte