Peeling skóry głowy – na czym polega?

peeling trychologiczny

W ostatnim czasie możemy zauważyć silny trend dbania o włosy. Nie polega on wyłącznie na pielęgnowaniu kosmyków, ale także na zabiegach w obrębie skóry głowy. Taką właśnie metodą pielęgnacji jest peeling skóry głowy. Czym dokładnie jest, na czym polega, gdzie i jak można go wykonać? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszym miniporadniku na temat peelingu skóry głowy.

Czym jest peeling skalpu?

Peeling skóry głowy to nic innego jak zabieg polegający na delikatnym, lecz skutecznym pozbyciu się martwego naskórka ze skalpu. Mimo że może brzmieć nieatrakcyjnie i kojarzyć się z nieestetycznym łuszczeniem się jak podczas łupieżu, to tego typu pielęgnacja jest podstawą zdrowego wzrostu włosów. Co więcej – może przyczynić się do przeciwdziałania swędzenia, podrażnień i występowania drożdżaków, które są powodem wcześniej wspomnianej choroby skalpu.

 

Peeling skóry głowy w domowych warunkach zazwyczaj wykonywany jest za pomocą gruboziarnistego produktu specjalnie przeznaczonego do tego celu. Polega na delikatnym wmasowaniu kosmetyku w skórę głowy okrężnymi ruchami, przez kilka minut, a następnie na spłukaniu go i przystąpieniu do kolejnych czynności związanych z pielęgnacją włosów. Jednak ten bardziej specjalistyczny, trychologiczny peeling jest w stanie dać nam najlepsze efekty.

Specjalistyczny peeling trychologiczny

Peeling trychologiczny wykonywany przez profesjonalistę w naszym gabinecie trychologicznym daje dużo większe rezultaty, ponieważ wykorzystywane są do niego specjalistyczne, profesjonalne produkty. Najczęściej kosmetyki te nie zawierają peelingujących drobinek, a bardzo delikatne kwasy i składniki, które skutecznie złuszczają skórę, a przy tym dotleniają i wzmacniają cebulki włosów.

Oczywiście peeling trychologiczny zawsze poprzedzony jest badaniem skóry głowy, jednak niezależnie od problemu, z jakim zmagamy się, jeśli chodzi o skalp, warto zabieg ten oddać w ręce specjalisty. Tylko takie działanie może nam zagwarantować skuteczność leczenia np. łupieżu, czy też wypadania włosów i problemu związanego ze swędzącą skórą głowy.

Peeling w gabinecie trychologicznym może być również podstawą do dalszych zabiegów, w tym np. mezoterapii igłowej, która doskonale wpływa na kondycję skalpu, w tym cebulek włosowych.

W jakim celu się go wykonuje i dla kogo jest przeznaczony?

Peeling trychologiczny w gabinecie jest przeznaczony praktycznie dla wszystkich, ponieważ trycholog biorąc pod uwagę potrzeby skóry, dobiera odpowiednie do tego celu preparaty. Stosuje się go, jak już wcześniej wspominaliśmy, w celach pozbycia się martwego naskórka ze skalpu, ale także po to, by pobudzić krążenie i dotlenić cebulki, a co za tym idzie wpłynąć także na porost włosów. Peeling zapewnia głębokie oczyszczenie, jakiego nie może nam zagwarantować żaden szampon. Dzięki temu możemy pozbyć się zalegającego łupieżu i łusek, a także zmniejszyć tendencję do przetłuszczania się włosów.