Przedłużanie włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to zabieg kuszący z różnych powodów. Dzięki niemu właścicielki włosów rzadkich i cienkich wreszcie mogą spełnić marzenie o bujnej czuprynie i poczuć się bardziej zadowolone z siebie i własnego wyglądu. Włosy delikatne bywają bardziej kłopotliwe i ograniczają możliwości stylizacji, natomiast włosy przedłużone dają moc możliwości.

Przedłużanie włosów to także sposób na przeczekanie zapuszczania lub wyczarowanie wspaniałej fryzury choćby na jeden wieczór. Dziś można dobrać technikę doczepiania nowych pasemek do charakteru i kondycji własnych włosów, jednocześnie nie uszkadzając ich struktury i delikatnej skóry głowy. Cena przedłużania włosów zależna jest od liczby doczepionych pasm, ich długości i dobranej techniki.

METODY PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW

Metoda japońska

Polega na zaplataniu pasemek włosów w warkoczyki przestrzenne wykonane u nasady naszych naturalnych włosów.

Zabieg ten jest całkowicie bezinwazyjny. Podczas przedłużania włosów nie stosujemy kleju, zgrzewarki oraz metalowych łączników. Zabieg może być wykonywany u alergików lub osobom o wrażliwej skórze głowy. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że możemy wykonać przedłużanie włosami dziewiczymi. Są to włosy najczęściej pozyskane od dzieci (w salonie również prowadzimy skup włosów). Włosy te nie były nigdy poddane żadnym zabiegom chemicznym t.j. farbowanie, ondulacja.

Jak czas do korekty włosów?
Jest to metoda dzięki której możemy nosić włosy nawet do 3 miesięcy od założenia. Po tym czasie należy pojawić się na korekcie. Jest to oczywiście sprawa indywidualna, gdyż korektę można wykonać wcześniej.

Czy pasemek można użyć ponownie?
Jeżeli prawidłowo dbamy o włosy jak najbardziej możemy założyć je ponownie przy korekcie.

Czy można farbować doczepione włosy?
Z uwagi na fakt, że doczepiamy włosy najwyższej jakości istnieje możliwość zmiany koloru. O tej możliwości decyduje fryzjer.

Metoda keratynowa

Przedłużanie włosów to różne metody na gęstą czuprynę. Wśród nich coraz większym zaufaniem cieszy się metoda keratynowa wykonywana na ciepło. Zabieg polega na łączeniu pasm włosa naturalnego z pasmem przedłużanym rozgrzaną kreatyną. Co istotne, kreatyna nie niszczy struktury włosa. Powstałe poprzez zabieg łączenia nie będą widoczne od 3 do 5 tygodni po zabiegu, po tym czasie doczepione pasma należy usunąć, a kreatynę wyczesać. Metodę tą wybierają osoby skłonne do uczuleń. Zaletą metody keratynowej jest efekt naturalności i trwałość – nie ma możliwości, by doczepione pasma odłączyły się od głowy.

Metoda Rings Hair Extension

Alternatywą dla doczepiania włosów na ciepło, jest metoda na zimno, czyli Rings Hair Extension. Włosy zostają doczepione za pomocą aluminiowych obrączek, czyli tzw. ringów. To bardzo małe, dyskretne, dopasowane do koloru włosów i lekkie elementy, które nie sprawiają kłopotu w noszeniu i są niewyczuwalne. W tym przypadku zaciskane są na naturalnym pasemku przy pomocy cążków. Efekt zabiegu utrzymuje się około trzech miesięcy.

Metoda ultradźwiękowa

Coraz większą popularnością cieszy się zaawansowana technologicznie metoda ultradźwiękowa, która odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu emitującego fale. Te z kolei wytwarzają płaskie, niemal niewidoczne łączenia, które dopasowują się do grubości włosa i ściśle do niego przylegają. Włosy przedłużane tą metodą można nosić nawet 6 miesięcy. Efekt jest wspaniały, a fryzura nienaganna. Ani skóra, ani struktura włosów nie zostają w żaden sposób naruszone.

Metoda kanapkowa (Hair Talk)

Metoda kanapkowa to jedna z popularniejszych metod na przedłużanie włosów. Polega ona na tworzeniu czegoś w rodzaju „przekładanki” – pasma włosów sztucznych wczepia się między pasma włosów naturalnych. „Nowe” włosy mocuje się na specjalnej, przezroczystej taśmie o długości kilku centymetrów. Zaletą taśmy jest fakt, że nie sposób jej dojrzeć, a sama metoda uznawana jest za bardzo dyskretną. Co ważne, metoda kanapkowa nie jest inwazyjna, dzięki czemu jest też w pełni bezpieczna. Nie powoduje przy tym dyskomfortu, ani „ciągnięcia”. Włosy są umocowane tuż przy skórze, dzięki czemu układanie ich nie sprawia problemów. Pasemka nie są wczepiane na stałe, zaś naturalne włosy nie zostają uszkodzone. Taśmę można też łatwo odkleić, a sam zabieg nie jest bolesny. W metodzie kanapkowej można użyć dwóch rodzajów włosów – zarówno sztucznych, jak i naturalnych. Sztuczne to przede wszystkim mniejszy koszt, zaś naturalne to większa łatwość w układaniu i bardziej naturalne zmiany.

Efekty zagęszczania włosów

Przedłużanie włosów metodą kanapkową daje długotrwały efekt, pod warunkiem regularnego dociągania taśm. Te bowiem z czasem oddalają się od skóry. Zabieg powinno się powtarzać co 4 do 6 tygodni w zależności od tempa porostu włosów. Podczas zabiegu taśmy zostają zdjęte, oczyszczone i ponownie przyklejone. Jeden zestaw włosów posłuży nam co najmniej na kilka razy (3-5). Czy istnieją jakieś ograniczenia dla przedłużania i zagęszczania włosów metodą kanapkową? Nie. Jedyny warunek to długość włosów, które nie mogą być krótsze niż 15 centymetrów. Po zastosowaniu metody kanapkowej istotna jest odpowiednia pielęgnacja, zwłaszcza szczotkowanie i nawilżanie. Włosy można poddawać codziennym rytuałom pielęgnacyjnym, w tym suszeniu, prostowaniu prostownicą czy kręceniu na lokówce.

Częste pytania:

Jak długo można nosić pasemka:
Pasemka można nosić między 8-10 tygodni w zależności jak szybko rosną włosy. Po upływie tego czasu można wykonać korektę włosów, która polega na ściągnięciu doczepionych pasemek specjalnym płynem oraz doklejeniu nowych tasiemek z klejem. Po zastosowaniu tej standardowej procedury można ponownie przykleić włosy jak podczas pierwszej aplikacji.

Czy pasemek można użyć ponownie?
Jak najbardziej! Natomiast polecamy maksymalnie wykonać 3-4 korekty. Jest to sprawa bardzo indywidualna i zależy również od pielęgnacji, którą stosujesz na doczepione włosy.

Czy jest to włos naturalny?
Włosy wykonane są z najwyższej jakości ludzkich włosów. Włosy nie plączą się, nie robią się matowe. Włos może być prostowany i suszony – dokładnie jak nasz naturalny włos.

Czy można farbować doczepione włosy?
Producent nie zaleca farbowanie i rozjaśniania pasemek. Każdy zabieg chemiczny wyklucza możliwość reklamacji.

Metoda tulejkowa

Microringi przypominają metodę tulejkową, podczas której włosy sztuczne przedłużane zostają z włosami naturalnymi za pomocą tulejki. W odróżnieniu do wykonanych z aluminium ringów, tulejki zrobione są z brązu lub miedzi, więc nie powodują powikłań u klientek uczulonych na nikiel.

Rodzaje włosów do przedłużania

Decydując się na przedłużanie włosów, należy dokonać dwóch wyborów: wyboru metody oraz wyboru włosów, których do niej użyjemy. Producenci podsuwają różne rozwiązania m.in. włosy syntetyczne lub włosy naturalne (azjatyckie, słowiańskie, europejskie, indyjskie).

W przypadku wyboru włosów syntetycznych w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich jakość. W włosach wysokiej jakości do produkcji stosuje się m.in. kreatynę, czyli białko zawarte w ludzkich włosach. Takie włosy są lżejsze od naturalnych i nie obciążają cebulek. Dobrze sprawdzą się na wrażliwej skórze. Są niestety mniej odporne na wysokie temperatury, przez co łatwiej je uszkodzić podczas stylizacji.

Inaczej jest w przypadku włosów naturalnych. Dzielimy je ze względu na miejsce pochodzenia i stopień obróbki.

Włosy chińskie wyróżniają się dużą sztywnością, są również pokryte dużą warstwą silikonu, dzięki czemu są gładkie i lśniące. Jako że silikon łatwo wypłukuje się z włosów przy użyciu kosmetyków z proteinami, należy uważać na metody pielęgnacji i dobrać najodpowiedniejszą.

Włosy indyjskie również są sztywne, gęste i posiadają porowatą strukturę. W przeciwieństwie do włosów europejskich, które są bardziej miękkie i gładkie, a nawet lekko falowane. Do ich koloryzacji i rozjaśniania używa się łagodniejszych środków chemicznych, co powoduje jedynie częściową degradację łuski włosowej.

Hitem w ostatnim czasie są włosy słowiańskie, które wyróżniają się miękkością i połyskiem. Koloryzowane są za pomocą farb używanych w salonach fryzjerskich, dzięki czemu ich łuska nie ulega żadnemu zniszczeniu.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte