Transbukalny masaż twarzy

transbukalny masaż twarzy

Transbukalny masaż twarzy to nowość na rynku kosmetologicznym!!! Jest to sposób na nieinwazyjny i spektakularny zabieg przywracający objętość, elastyczność i tonus głębokich warstw mięśni twarzy.

Twórcą tego masażu jest Joelle Siocco, francuska biochemik, której udało się stworzyć zabieg o długotrwałym efekcie liftingującym bez konieczności użycia technik inwazyjnych.

Co to jest transbukalny masaż twarzy?

Masaż transbukalny, czyli policzkowy to rodzaj masażu wewnętrznego twarzy, który oparty jest na oddziaływaniu na mięśnie i okoliczne struktury od strony jamy ustnej. Jest to doskonała alternatywa, która z powodzeniem zastępuje niemal każdy inny masaż głęboki, a w dodatku przynosi wiele dodatkowych korzyści. W wielu przypadkach skutki są znacznie bardziej widoczne niż podczas innych zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii.

Ogromną zaletą transbukalnego masażu twarzy jest jego obustronne działanie, zarówno od strony jamy ustnej, jak i od powierzchni skóry, czyli od zewnątrz. Jest to procedura, przy której zapomnieć można o procedurach iniekcyjnych i działaniach, w wyniku których niezbędne są zmiany struktury skóry.

Transbukalny masaż twarzy to doskonała opcja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą stosować popularnych w zabiegach medycyny estetycznej preparatów.

Jak wygląda masaż transbukalny?

Masaż transbukalny twarzy trwa 60 minut, wykonywany jest w rękawiczkach i składa się z dwóch części. Jest to masaż wewnętrzny od strony jamy ustnej, jak i następujące po nim rzeźbiarskie modelowanie twarzy. Oprócz opracowania jej środkowej i dolnej części, procedura wykonywana jest również w okolicy szyi oraz dekoltu.

Czynności przeprowadzane w ramach masażu policzkowego polegają na obustronnym ugniataniu mięśni i tkanek od wewnątrz oraz od zewnątrz poprzez specjalnie opracowane i dobrane ruchy, które pobudzają i wpływają na lepszą elastyczność najgłębszych włókien mięśniowych. Ta naturalna i nieinwazyjna metoda jest całkowicie bezpieczna. Tak jak po wielu zabiegach iniekcyjnych powstają stany zapalne, deformacje tkanek czy też pojawiające się pod skórą zwłóknienia, tak w tym przypadku nie ma tego typu ryzyka.

Jakie są korzyści z masażu transbukalnego?

Masaż transbukkalny twarzy to nieinwazyjny lifting środkowej i dolnej części twarzy, który przynosi znakomite efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Wykonywany jest nie tylko w celach kosmetyczno-estetycznych, ale też terapeutycznych. Pozwala w sposób naturalny i bez stosowania specjalistycznych preparatów uzyskać efekt liftingu okolic bruzd nosowo-wargowych, które często są zmorą niejednej osoby.

Tego typu terapia odmładzająco-lecznicza to doskonała opcja dla osób chcących przywrócić prawidłowe funkcjonowanie po problemach stomatologicznych, takich jak bruksizm czy liczne dolegliwości związane z długotrwałym noszeniem aparatów ortodontycznych. Masaż transbukalny to działanie na poziomie komórkowym, co ma istotny wpływ na procesy odnowy i regeneracji komórek.

Efekty masażu transbukalnego

Po wykonaniu transbukalnego masażu twarzy widoczne jest:

  • wyraźne spłycanie zmarszczek wokół ust,
  • korekcja owalu twarzy,
  • przywrócenie konturu twarzy,
  • zniwelowanie asymetrii twarzy, która często pojawia się wskutek różnego rodzaju zaburzeń ze strony układu neurologicznego i po przebytych wylewach.
  • zmniejszenie dolegliwości u osób borykających się z porażeniami twarzy różnego pochodzenia,
  • usprawnienie mimiki twarzy,
  • znormalizowanie metabolizmu, dzięki czemu uciążliwe obrzęki na twarzy ulegają redukcji lub znikają zupełnie,
  • pozbycie się tzw. drugiego podbródka oraz zmniejszenie fałdu nosowo-wargowego.

W przypadku takich oznak starzenia, jak zmiany i zniekształcenia dystroficzne, przemieszczenie torebek tłuszczowych czy też ich rozrost, masaż policzkowy masaż transbukalny przynosi doskonałe efekty.

Jak często można wykonywać masaż?

Aby osiągnąć spektakularne efekty i zachować je na dłużej, w zależności od danego przypadku i dolegliwości, zaleca się wykonanie od 5 do 12 zabiegów. Powinny być one wykonywane średnio 1-2 razy w tygodniu. Na początku terapii masaże nie powinny być wykonywane częściej niż raz na 4-5 dni. W późniejszym okresie można stosować je 2 razy w tygodniu.

Po zakończeniu całej serii warto wykonywać masaż transbukalny raz na miesiąc, co pozwoli znacznie wydłużyć efekty terapii i utrzymać ich rezultat. Całą serię masaży policzkowych dobrze jest powtarzać co pół roku do roku, w zależności od indywidualnych predyspozycji i potrzeb.

Wskazania do transbukalnego masażu twarzy

Transbukalny masaż twarzy wskazany jest ze względów estetycznych i terapeutycznych. To idealny zabieg dla osób, które:

  • cierpią na nawracające bóle głowy związane z nadmiernym napięciem mięśni żuchwy,
  • zauważają pierwsze oznaki spadku elastyczności skóry,
  • dostrzegą zaburzenia owalu i konturu twarzy,
  • ukończyły 25. rok życia,
  • chcą zniwelować zmarszczki wokół ust,
  • mają wiotką skórę,
  • cierpią na zapalenie stawu żuchwowego,
  • zakończyły leczenie ortodontyczne,
  • borykają się z asymetrią szczęki spowodowaną np. późną implantacją zębów.

Masaż transbukalny to dobra alternatywa dla medycyny estetycznej zajmującej się drobnymi zmarszczkami mimicznymi i opadającymi kącikami ust. Serie masaży transbukalnych znacznie opóźniają pojawianie się i pogłębianie oznak starzenia.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań wykonania masażu transbukalnego należą:

  • wszelkie uszkodzenia błony śluzowej o charakterze świeżym,
  • oparzenia, rany, otarcia i zadrapania.
  • nowotwory złośliwe,
  • zmiany ropne skóry twarzy,
  • zaostrzenie chorób zakaźnych i przewlekłych,
  • wzrost temperatury ciała,
  • ciąża,
  • infekcje i stany zapalne błony śluzowej i skóry, do których należy m.in. opryszczka, trądzik czy afty.

Wśród osób zainteresowanych masażami transbukalnymi znajdują się również osoby korzystające z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Chcąc połączyć oba typy działania, należy mieć na uwadze, że masaż policzkowy nie może zostać wykonany wcześniej, niż trzy miesiące po wstrzyknięciu wypełniaczy, takich jak np. botulinotoksyna.

Po przebytych operacjach plastycznych masaż transbukkalny wykonać można nie wcześniej niż po upływie pół roku oraz konsultacji z chirurgiem. Peeling średni wymaga odstępu dwóch tygodni, natomiast po wszczepieniu implantów masaż policzkowy można przeprowadzić tuż po przywróceniu wrażliwości.

Najczęstsze pytania

Czy masaż transbukalny jest bolesny?

Masaż transbukalny to zabieg wyróżniający się na tle innych z powodu przekroczenia pewnej sfery intymności. Początkowo może być odczuwalny niewielki dyskomfort, zwłaszcza w okolicy ust, jednak po kilku chwilach odczucie to ustępuje, a w jego miejsce pojawia się odprężenie i relaks. Masaż policzkowy bywa często bardzo przyjemny i rozluźniający. Część osób zapada nawet podczas jego wykonywania w sen.

Jak długo trwa masaż transbukalny?

Masaż policzkowy składa się z dwóch etapów: wewnętrznego w obrębie jamy ustnej oraz powierzchownego na twarzy. Całość zabiegu trwa zazwyczaj około 60 minut. Efekty widoczne są zaraz po jego wykonaniu natomiast aby zachować pozytywne skutki na dłużej zalecane jest wykonanie serii składającej się z 5 do 12 zabiegów.

Czy masaż transbukalny może być przyjemny i relaksacyjny?

Chociaż pierwsze zetknięcie z techniką masażu policzkowego może wywołać pewien dyskomfort, zwłaszcza w okolicy ust, to cała procedura należy zdecydowanie do zabiegów przyjemnych i relaksacyjnych. Podczas masażu pobudzane są różne partie mięśni i tkanek, poprawia się krążenie, a jednym z najmilszych odczuć jest pojawiające się mrowienie i ciepło, które zdecydowanie zaliczane są do odczuć pozytywnych i wartych powtórzenia.

Ile kosztuje masaż transbukalny?

W zależności od wybranego gabinetu lub placówki, cena może masażu policzkowego może być różna. Poszczególne miejsca oferują również różny zakres czasowy zabiegu, wahający się między 45 a aż 120 minutami masażu. Za masaż transbukalny zapłacić trzeba 180 złotych. Przy seansie dwugodzinnym ceny mogą sięgnąć 350 złotych.

KONTAKT

GDZIE JESTEŚMY
Studio EOS
ul. Jankego 82
40-616 Katowice
ZADZWOŃ DO NAS
Telefon: 511 866 662
Telefon: 32 793 46 15
Email: recepcja@studioeos.pl
GODZINY PRACY
Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 16:00
Niedziela: zamknięte